Cavalcade Creative Commons License 2021.03.09 -1 1 397

Kis kórházi életkép orbánisztán egészségügyében:

 

Sziasztok.

Egy pár gondolat ami ha csak egy embernek is segít már megérte. Vegyétek nagyon komolyan a covid betegséget.Múlthét pénteken sikerült csatlakoznom a covid clubhoz. De mondhatni a legrosszabbkor, hétvégén. Nálunk a háziorvos már csak dísznek van amúgy is de így péntek délután meg nagyon.Péntektől hétfőig minden orvosi segítség nélkül próbáltam átvészelni ezt a kórt. Eljött a hétfő és a pillanat, hogy nekem orvos kell, mert bizonyos tünetek számomra ezt jelezték. A háziorvosomat én 110 alkalommal próbáltam felhívni. Aztán taktikát váltottam már kettő telefonról próbáltam hívni. Lesújtó eredménnyel. 300 feletti nemfogadot hívás után sem sikerült értékelhető kapcsolatot létrehozni a háziorvosommal.De megtörtént a csoda egyszercsak sikerült. Akkor még nem tudtam de inkább ne tettem volna, mert csak idegesebb lettem.Kiderült, amit kaphatnék gyógyszert még nem kaphatom mert nem tudja mi a rend a felírással kapcsolatban. Mást meg nem ír. Időközben kicsúsztunk az időből elmúlt dél. Innentől a rétságon a háziorvosok megszűnnek létezni.Az maradt a terápia, ha rosszabb hívjak mentőt.Ez az idő hétfő délután jött el. Több szempontot figyelembe véve ez volt a jó döntés.Mentő. 30-60 perc és jön mondták.58 percnél ált meg a ház előtt.16:30kor 5 perc tanakodás hová is vigyenek de mint kiderült Vác letiltotta a betegfogadást irány Balassagyarmat .Most kezdődik az a rész, hogy mindenki vegye komolyan mert ezt senki nem akarja a saját bőrén megtapasztalni.Gyarmaton 5 covid mentő várakozott már hogy átvegyék a beteget tőlük. Mi voltunk a hatodik 17 órakor értünk oda. A mentősök teljesen beöltözve a ház előtt és a külső folyosón várakozva végig viszik a beteget minden tiszteletem az övék.Dunakesziről, Fótról és Verőcéről de még Gödről is ide hozták a beteget. Itt volt egy kisebb vicces jelenet.Amikor szóba került, hogy kerülnek ide onnan.Viccesen mondta az egyik mentős meg kell nézni mi van a kocsi oldalára írva. Megnéztem. Teljesen igaza volt.Országos mentőszolgálat a felirat.Utánunk már Gyarmat is letiltotta az új covid betegfogadás. Az orvos kijött és mondta a mentősnek, hogy ne haragudjon de fizikailag nem tudja elhelyezni a beteget. Nincs hely. Minden ágy és szék foglalt. Az utolsó mentős kb félnyolc magasságában hagyta el a kórházat. Aztán este kilenctől újból jöttek a mentők.A folyosón vettek vért és ott kaptam meg a kanült a karomba kb másik 25-30 sorstársammal együt. Nem akarja senki látni mi volt ott. Volt saját lábas és volt hordágyas oxigénes beteg is. Mind ott a folyosón mert nem volt máshol hely.Egy orvos tartotta a frontot és tolta végig az egészet.Hajnal háromkor sikerült találkozni vele és beszélni. Felírta a gyógyszert amit a háziorvosnak kellett volna és elmondta mit mutatnak az időközben végzett vizsgálatok eredményei. Már nagyon fáradtan de csinálta tovább mert még mindig voltak a váróban vagy tizenöten akik rá vártak. Hajnal félnégy volt amikor utamra engeded. A hazajövetel covidosként hajnal félnégykor egy másik történet. Kb 11 óra egy olyan helyen amit soha nem szeretne látni és pláne átélni az ember. Amikor a saválló dobozt teljesen beöltözött ufok végig toljak a folyosón és nem egyszer az ledöbbentő.A pozitív tesz után kb 80 óra volt amire orvos látott és tudtam vele beszélni.Ember feletti amit a mentők a kórházi orvosok és ápolók küzdenek és tesznek. Most kell nekik igazán a taps és segítség mert baromi nagy munkát végeznek. Nagy köszönet és hála érte nekik.A rétsági járás vagy önkormányzat meg gondolja végig, hogy értékelhető háziorvos és szolgáltatás jelenleg nincs rétságon............ Köszönöm a sok jótanácsot és segítséget. Nagyon nem játék a Covid mindenki vegye nagyon komolyan.

 

D.... Gergely