Törölt nick Creative Commons License 2021.03.06 -2 6 15175

A távolságok kérdése 100 éve foglalkoztatja a tudósok egy részét és már számos teória van erre... ugyebár teleportáció, féreglyuk ugrás, a sci-fi már teljesen lerágta ezeket... nyilván nem dolgoznának komoly asztrofizikusok is ilyen teóriákkal, ha nem lenne semmi alapja. Szerintem van ill kell legyen megoldás, amit meg is fogunk találni. Legvalószínűbbnek tartom, a mesterséges téridő-ugró alagutakat, a nemlokalitás ismert és elfogadott teóriája alapján. (metafizikai tény hogy a téridő csak egy megfigyelési aspektus... csak az észleli és értelmezi, akinek van rá érzékszerve... (igen bohó botor dolog lenne azt hinni, hogy csak ez az aspektus létezik... sőt mi van ha végtelenhez konvergáló ilyen van, amiből mi csak egyet értelmezünk). A téridő pusztán különféle szubatomi részecskék különféle sűrűségű és rezgésű áramlása... e részecske felhő, ami a valóságunk (és csak azért érzékeljük, mert bizonyos részecskék bizonyos szerveinkkel úgy lépnek kölcsönhatásba, hogy különféle érzeteket, azaz illúziókat gerjesztenek az idegrendszerünkben); nyilvánvaló hogy ez a rendszer hekkelhető, ki lehet lépni belőle valahogy, csak még nem tudjuk hogy, bár sejtjük már... (nyilván nem a pince-gépműhelyben, hanem a legmagasabb szintű elit egyetemi laborokban az elit kutató professzorok)
Egy bizonyos bonyolult és borzalmasan fejlett asztrofizikai művelettel, azt gondolom (és nyilván nem a kisujjamból szoptam) lehetséges megnyitni ilyen átjárót, mint ahogy ezt már meg is csinálták kísérleti szinten elektronokkal és protonokkal ha jól tudom. Sikerült átjárót nyitni és átvinni "épségben" részecskéket (és ez több évtizedes vívmány). A kísérletek bíztatóak tehát. Én ki merem mondani (bármi tekintélyelvi felelősség nélkül könnyedén), hogy elvben már tudjuk a megoldást. Már csak a gyakorlatot kéne kidolgozni. Az elektron már átbújt ilyen téridő alagúton, reprodukálhatóan... (ez kulcskérdés!) A kérdés csak az, hogy ezt egy gigászi, sok ezer emberrel teli járművel hogy lehetne megcsinálni, ill lehetséges-e... Már a Philadelphia kísérlet is erről szólt a XX század közepén, csak ott még egy állítólagos természetes téridő anomáliához vitték a hajót ugyebár és fogalmuk nem volt hogy ha tényleg bekerül egy kvázi téridő hasadékba, onnan kijut-e és ha igen, hol és mikor... (azóta is mindent tagadnak)
https://konteo.blogrepublik.eu/2011/02/04/a-philadelphia-kiserlet/

Erről többek közt Berlitz (hogy bedobjak még egy Daniken-forma formát) a híres bermudás és persze UFO-s parakutató írt, inkább sci-fi jellegű könyvet... itt szabadon olvasható-letölthető... https://docplayer.hu/31894945-A-philadelphia-kiserlet.html
Felmerül, hogy mi van, ha (Berlitz szerint tutira) féreglyukat, azaz téridő alagutat ha tetszik, átjárót sikerült nyitni a kisérlet során véletlenül (mert  nyilván nem ez volt a cél, csak annyi, hogy láthatatlanná tegyék erős energiamezővel a csatahajót), mivel a hajó teljesen eltűnt ugyebár állítólag egy időre...
Tehát a téridő meghasad két helyen legalább az univerzumban (itt a feneség, hogy a túlvége BÁRHOL lehet az univerzumban!!! Ha irányítani tudjuk, akkor máris megszűnik a távolság problémája, kiaknázzuk a nemlokalitás elvét, egy szemvillanás alatt utazhatunk az univerzum túlvégére), tehát ha bekerülsz, túloldalt kijössz, ahol akarsz, akár éppen a megtalált civilizáció bolygóján egy kellemes hupilila plazmabigyó mezős parkjában... Millió sci-fi foglalkozik ezzel és ugyebár a Fekete lyuk kutatás során is rendre felmerül egy anomália a számításokban, ami szinte mindig úgy küszöbölhető ki (nyilván az egyenletek végtelenjében és nem távcsövek előtt), hogy bizony féreglyuk nyílik ill szingularitás keletkezik a fekete lyuk környékén vagy benne, de soha nem a közepén (ez is elég érdekes, ezt nem is nagyon értem), talán mert nincs is közepe, mivel felfoghatatlan sűrűség van és gravitáció ott, a normál fizikai jelenségek és törvények szinte mind borulnak állítólag... Van olyan sci-fi, amiben ezért utaznak egy fekete lyukhoz (bár nem tudom hogy küzdik le a gravitációját és hőjét, de hát sci-fi-ben ez nem gond), hogy ott megtalálják a téridő átjárót... (amúgy szerintem a sci-fik kb ugyanúgy stimulálják, katalizálják a tudományos fejlődést, ahogy a parakutatók)...

(Mélyenkedves troll(ok), aki(k) folyamatosan itt őgyeleg(nek) és irritálja ő(ke)t, hogy rejtélyes szekcióban, bármily megdöbbentő, de rejtélyes dolgokról beszélgetünk, az(ok) a pitiáner és retardált mínuszolgatás (ennyire hogy nem lehet valakinek élete, az szánalmas) helyett inkább húzzon(ak) már el innen..! Semmi keresnivalód(tok) itt!)

Előzmény: Schenouda (15171)