Durbincs911 Creative Commons License 2021.03.04 0 0 10090

Üdv Mindenkinek!

Nekem egy Ferolli GFN8-as kazánom van, SUN P7 égfejjel, és 500 literes pufferrel.

Ahogy a régebbi hozzászólásokat olvastam, másnak is okozott gondot a fenti égőfej használata más-más minőségű pellettel.

Nos nekem a következők váltak be:

- a pellet tároló tartályt 30 cm-rel magasabbra tettem a kazánnál. Erre azért volt szükség, mert gyakran elakadt a pellet az égfej torok részén.

- ezt kövezően is adódtak ilyen hibák, de már jóval ritkábban, Ezért a garat résznél - ott ahol a legszűkebb - egy gömbreszelővel lereszeltem. lekerekítettem az élt, annyira, hogy ne tudjon azon megtámaszkodni a pellet. ez kb 2-3 mm.

- a beállításokban a t07-et megváltoztattam 15 sec.-ről 18 sec.re. próbálkoztam  más paraméterek változtatásával is de nem váltak be.

- a kazán alsó kis ajtaja teljesen zárva van-

- az égfejet nem kapcsolom OFF-ra, csak nagyon szükséges. Valamiért az OFF után A01 hibát ad, aztán működik folyamatosan. Ha nem akarom hogy menjen, a csőtermosztátot lecsavarom....

- 2-3 naponta kiveszem a rostát, és eltávolítom a salakot. Bár gondolkodom rajta, hogy csináltatok egy másfajtát.....

 

Jelenleg akác fűrészporból készült pelletet használok, ami 50 Ft./kg de ki akarom próbálni szárított meggymaggal is...

 

Remélem tudtam segíteni.....