névtelen Creative Commons License 1999.10.14 0 0 10
kösz:)
Az x9:00 és az x12:15 Balaton Volán járat, mint a 9:00 és a 12:15-ös is, csak vasárnap kivételével 2 busz megy. És a Balaton Volán lassú: asszem üzemanyagnormában fizetik a sofőröket, és a megspórot üzemanyagot "visszavásárolják".. asszem 80 Ft körül adnak 1 literért.. Akár a Debreceni nyagyonnyugis járatról, akár a Balatonalmádi falujáróról van szó (sok domb+sok megálló). És ha lassan megy, akkor benzint spórol..elvileg (??)
Egyszer -nem saját tapasztalat, egy haverom mesélte..pontosabban kiakadt rajta- van egy sofőr, aki keményen 50-el nyomja a legsímább úton. A Balatonfüred-Veszprém-Ajka vonalon, Veszprémnél sikerül úgy fél órás késést produkálnia, hogy nem volt semmi rendkívüli helyzet... a menetidő is 30 perc körül van...
Visszatérve a x900-x1215-höz: 2x jöttem vele Veszprémbe. az egyik alkalommal volt csak a 2 órás menetidő, a másik alkalommal: azt nem tudom, de az gyorsabb volt, sőt, az volt a "Debreceni busz", mivel ez szombati nap volt, a Debreceni meg akkor nem megy.. viszont dumáltam a sofőrrel.. és ő is egyetértett azzal, hogy nagyon lassú járat.. megkérdeztem, hogy megkérdezik-e a gépkocsivezetőket a menetrendről. Azt mondta NEM. Arról is volt szó, hogy tervezték, hogy mindennapi járat legyen, a Hajdú Volánnal párban. De ez -egyenlőre- meghiúsult. Debrecenben járva kijutottam a buszállomásra. Nem is csodálkoztam rajta. A Hajdú Volán "legtávolságibb" járata is kb. Kecskemétig megy csak.....
Igazándiból nem lenne rossz járat, csak a menetidőből kb 1 1/2-2 órát le kellene faragni: kevesebb várakozás, nagyobb sebesség (van a Zala Vonlánnak egy gyorsjárata: Lenti-Budapest. az északi balcsiparton megy. na az nem lassú..7:40 kor indul Almádiból, 9:10-re Erzsébet tér.. ez mintának elég jó lenne..). Gyakorlatilag vonattal-átszállással hamarabb eljutsz Debrecenbe..
Előzmény: Carpy (9)