RnD Creative Commons License 2021.03.02 -2 5 1577

Móvár--Debrecen: 24-28 (15-12)

Nézzük két játékos egyéni teljesítményét is:

Vámos Petra

--ziccerpassz b1 Kelemen Vica –lövés védve indulásból –ziccerpassz b1 Kelemen Vica  --TF belemenés b2 Horváth B --gól talpról b3 9m 9-7 --lövés védve j3 9m faultból lmarad + kiállítás róla (Hudák E) –TF rontott passz b3 7m>b2 8m –7est harcol ki b2 –7est harcol ki b2 betörésből + kiállítás róla (Hudák E) –gól b2 betörésből 6m 13-12 –lövés védve talpról b2/b3 8.5 m (félidő utolsó másodpercben)

--gól j2/j3 betörésből 6m 18-16 –gól gyors labdafelhozatal után j2/j3 6m 18-17 + kiállítás róla (Kovács Patrícia) –belemenést harcol ki b2 Hudák –ziccerpassz j1 Arany R  –belemenést harcol ki b2 (Hudák E) --lövés védve j3 7.5 m két lábról felugrásból (->kipattanóból gól b2 Csernyánszki L) –TF belemenés b2 (Horváth B) –labdaszerzés j2 7m (Tóth Eszti b2 12m >b1 passz)->ebből indulásgól Kíra

Összesen:

--4 gól + 3 ziccerbe adott passz, 4/7 lövőstat (ebből 1 lövésnél a labda maradt a saját csapatnál)

--2 hetest harcol ki + 3 kiállítás róla (Hudák, Hudák, Kovács P.) + 1 labdaszerzés + 2 belemenést harcol ki (Hudák, Hudák)
--3 TF (2 belemenés, 1 rontott passz)

Ötvenhárom perc alatt 4 gól, 2 hetes, 1 labdaszerzés (ezekből 7 gól összesen), 3 ziccerbe adott passz, 3 kiállítás róla és 2 kiharcolt belemenés, ezzel szemben 3 technikai hiba + 2 védett lövés: ez háromszor annyi jó megoldás mint nem jó. Ma Petra kicsit lassan indult be, egy elrontott indulás ziccerrel és az ellenfélnek adott passzal kezdett, de negyedóra után már sorra harcolta ki a heteseket és lőtte a gólokat, amivel jelentősen hozzájárult ahhoz h a második félidőben a Debrecen fordítani tudjon az eredményen. Ahhoz képest hogy Petra mint tudjuk  ’hullámvölgybe került’, végig nagyon hasznosan és okosan játszott.....

Bánfai Kíra

--kiállítás róla (Stranigg Zsófi) –gól j1 8-5 --labdaszerzés saját j1 (Tóth Eszti) –lövés kapufa j1
--labdaszerzés saját j1 (Stranigg Zs)

--gól j1 20-23 4-a-4 elleni játék (utolsó 3.5 perc): --gól szabaddobásra visszafújva  j2 6m –gól j1 22-26 –lövés védve j1/j2 –gól j1/j2 23-27 – lövés védve j1 ---indulásgól 24-28

Összesen:

5 gól, 2 labdaszerzés 5/8 lövőstat

Jobbszélen Arany Rebi kezdett, méghozzá egy szuper lövőcsellel, amivel becsapta Kovács Patríciát (aki nyitott védekezésnél a b1 védő) majd utána….a kapusba lőtte a labdát (OK, a lövőszög nem volt a legjobb, de a csel olyan parádésan sikerült h már ezért is megérte…) Nem sokkal később éppen középen nyolc méterről akarta hátraadni a labdát Despotovic-nak, de passz közben megütötték a karját, ezért a passz persze nem sikerült, a labdát Vanika megszerezte, indult vele, gólt is lőtt, a jv-k nem fújták be a faultot.

Köstner ezt úgy tűnik Rebi hibájának tudta be, ezért szinte azonnal becserélte helyette Kírát. Róla rögtön kiállították Stranigg Zsófit – hogy miért, az rejtély: tény h Kíra befutott középre, őt követte Zsófi, aki aztán a hatoson nagyot esett és ezért leküldték…. Ezt követően Kíra lőtt egy klassz gólt szélről, majd védekezésben kétszer is el tudta venni a labdát az ellenféltől: először Tóth Esztitől, egy szélen elvégzett szabaddobás után, majd Stranigg Zsófitól. Kíra vele nem sokat ceremóniázott, amikor Zsófi némileg meggondolatlanul labdavezetésbe kezdett előtte, kétszer-háromszor odaütött a karjára (vagy a labdára?), pillanatok alatt elvette tőle és a Loki támadhatott……

A mérkőzés utolsó három percében a Móvár kétségbeesett lépésre szánta el magát: védekezésben kijöttek emberfogásra Kovács Annára (Tóth Eszti) és Vámos Petrára (Vanika). Ők nagyjából félpályánál maradtak, a Debrecen meg 4-a-4 ellen támadhatott. Ezeket az akciókat mind jobboldalra játszották ki, így most jött el igazán Kíra ideje: lőtt egy gólt faultból jobbkettőből (ezt visszafújták szabaddobásra), aztán lőtt két gólt ugyanonnét, egyet a legvégén indulásból és előtte még egyet majdnem, ha Kovács Patrícia a bevetődés után nem faultolja őt a kapuelőtérben, amiért a játékvezetőknek be kellett volna fújni egy hetest.

De így is Kíra gólparádéjával ért véget a mérkőzés, és végre-végre láttuk őt mosolyogni…:)))

Előzmény: RnD (1576)