mókusfülecske Creative Commons License 2021.02.22 -1 0 93062

Érvnek nem érv, de tökéletesen rávilágít egy tendenciára, amiből te szépen kimaradsz.

 

"még akár neked is sikerülhet."

Nem tudom mikor lettünk ekkora haverok, hogy ilyen paraszt stílust engedsz meg magadnak, de lelked rajta, magad minősíted vele.

 

11 darab 300Wp panel + egy 3.0kW-os inverterrel optimális tájolás - dőlésszög mellett megtermelhető 4000kWh villamos energia, ami fedezi az éves fogyasztásod.

Ez a rendszer a legrosszabb esetben kerül 1.5 millióba, ennél olcsóbban is lehet telepíteni. De vegyük 1.5 milliónak, mert mondjuk ragaszkodsz a felső kategóriás panelhez, inverterhez, stb....

Tehát ebben a kevésbé ideális esetben is 10 év a megtérülés, amiben már benne van a garancia is, hiszen drágább inverterhez már jár 10 év, és te azt választottad.

Tehát nullán vagy.

Minden egyes kWh, amit ezután termel még 15-20 évig a rendszered, az a zsebedben marad, csak erről nagyvonalúan elfeledkezel.

Mint ahogy arról is, hogy mennyi lesz egy kWh ára mondjuk 5 év múlva? Vagy 10? Vagy 15, mikor te már "ingyen" kapod, hiszen megtérült a rendszered.

 

Aztán talán mától újra elérhető a 0% THM-el támogatott rendszer telepítéshez a pályázat, ami 20 évre is köthető.

Tehát 150 ezer forint beugróval él a rendszered.....10 év alatt kifizeted, utána ingyen van villanyod....

 

Nyártól jön a támogatott rendszertelepítés.....igaz nem leszel szaldóra jogosult, de féláron lesz rendszered....

 

Sok - sok lehetőség van ma, amiből 5 éve mikor én csináltam még semmi sem létezett, mégsem volt ráfizetéses.

 

De hol érdekel engem mit csinálsz, milyen nyílt égésterű fossal fűtesz, meg mennyi máp+ veszel.....legyen a te dolgod.

 

Hirdesd bátran az igét, legfeljebb körberöhögteted magad.

 

 

 

Előzmény: Varzsol (93048)