ddsteel Creative Commons License 2021.02.22 0 0 373

Na ez az. Hogy nem lesz elég a villany, ugyanis a cserépkályha, ami a szobában van, nem tudja befűteni az előszobát, kamrát, a lakás átellenes részét, ami jéghideg. A lakásban csak 16A van, óra a lakásban, tehát bármilyen bővítés 100E pluszos tétel, mivel ki kellene rakni az órát a folyosóra. Kellene mondjuk 3-4 Nobo panel biztosan. Tehát a panelok, amperbővítés is elvinne pár százezret... A ház teljesen szigeteletlen, tudom, hogy egy szigetelt házba elég lenne a villany. A lakás ki van adva, nem túl életszerű 90ezres villanyszámlával lakást kiadni, még az Örs közelében sem. Tudom azt is, hogy a kémény és a kazán a drága, nem a radiátorok és a csövek... Az első ötletem egy 2,8kW-os klíma volt az előszobai részbe, az mondjuk 250E, de a kéményt a hérához mindenképp béleltetni kell, ami fél milka és akkor konzerválnám az ötven éves technikát. Itt nincs. olcsó megoldás, csak drága és még drágább. Úgy okoskodtam, ha ráköltök most 1,5-max 2 millát, lesz egy összkomfortos lakás, amiek viszonylag alacsony a. rezsije, tehát jól kiadható, az értéke magasabb, mint a konvektorosé. 5-7 évig biztosan kiadva lesz még... 

Előzmény: Téli nap (371)