1kabo1 Creative Commons License 2021.02.16 0 0 122726
Na jo akkor felteszem a kérdést(pár kérdést) mert mindenki másképp csinálja ráadásul márkától, típustól, évjárattól és karbantartási szinttől függően is(most maradva benzines autóknál úgy általánosságban). Igen lehet nèha túl finoman akarnék bánni vele de ő a mindenem. Félévente, ez nálam 5--6ezerkm olajcserét kap (Tél végén és ősz elején)(175e van benne) Főleg azért mert sok rövid ut es városi menet van benne de kövezzetek meg nyugodtan milyen környezetszennyező vagyok:D A netet felturva utana néztem hogy mi a legjobb módja az elindulásnak (hidegen, napi első indításra gondolok) és 30mp és 1 perc között találtam valahol az igazságot (erre (is) nyugodtan cáfoljatok rá ha kevés vagy esetleg sok? Én általában 1 percet(amíg változik a percmutató a kocsi óráján kivárok. 0 fok körül 2percet majd indulok. Első 1-2km én azért 2000 és 23000kozott már felváltok illetve amíg megmozdul a vizhőfok mutató ezt tartom, szerencsére egy dieseleshez képest ez 1-2km alatt megszokott történni. Sztem ezzel nem vagyok túl óvatos. Én azt nem értem aki indítás után a legnagyobb hidegben is egyből tolja a kövéret. Nyilván az sem jó de akkor mivel teszem a legjobbat? Nyilván ilyen statisztika nincs sajnos mert ez használt autó vásárlásnál is végképp lekövethetetlen ki hogyan bánik vele ebből a szempontból. Az biztos hogy a nyomaték öl és nem a fordulat ezt alaposan megértettem információ szerzés közben de akkor sem hinném hogy 0fokos motornak a 3000res fordulat annyival jobb. Ja most egyébként kapott új termosztátot (beugrott egy dolog hogy 1.9 tdi skodámnál okozott rangatozást a vízhőfok jeladó viszont ott alapjárati fordulatszám ingadozást is de mondom hátha csak rossz jelet kap.(miután elérte a mutató az üzemi hőt képes volt véletlenszerűen visszaesni, amúgy még gyári volt) és ki pucolták a folytószelepet és MAP szenzorokat mert kértem. Úgyhogy köszi a tippet. Ez 2 évvel ezelőtt volt legutóbb sztem ennek is itt volt az ideje, most majd kiderul mi lesz a rángatással, bízom benne nem fogom már érezni. Egyébként 2 évente vagy 20-25ezrenként rendben van ha kipucolják, vagy ritkábban elég?
Előzmény: Énvagyok148V (122725)