Mekk Elek ezermester Creative Commons License 2021.02.15 -2 1 92940

Szerintem igen nagy marhaság ez az "A++" szerű besorolás, hiszen néhány évente megváltoznak a kategória-határok de ezt az átlagember nem tudja, ezért azt hiszi a szerencsétlen, hogy ami 2018-ban A++ volt, az a pont ugyanolyan energiatakarékos, mint ami 2022-ben kapta meg az A++ minősítést, holott a kettő között óriási különbség van (nem csak klíma, de mosógép és családi ház is).

Ugyanez igaz az autók fogyasztására is: ha néhány évenként megváltoztatják a fogyasztás mérés módszerét, akkor egy tíz éve mért autó-fogyasztás NEM összehasonlítható egy ma mért fogyasztással.

Az a baj, hogy "odafent" az átlagembereket sokkal hülyébbnek nézik, mint amilyenek valójában (ezért az emberek hülyék is maradnak :)

 

A fűtő klímák jóságát rohadt jól össze lehetne hasonlítani, ha (pl a fogyasztóvédelem) megmérnék a fűtési hatásfokot  (COP) +10, +5, 0, -5, -10 és -15 fokos kültéri hőmérséklet esetén (még jobb lenne egy folyamatos COP görbe +20 és - 20 fok között). És akkor nem kéne "A++" hülyeségekkel etetni a szerencsétlen laikusokat. (ugyanez igaz az autók fogyasztására is)

És a gyártók sem parasztvakítanák a népet többé "a mi klímánk -20 fokig képes fűteni" dumákkal, hiszen valószínűleg a világ összes fűtő klímája képes VALAMENNYIRE fűteni -20 fokban, csak épp az emberek 99 százalékának nem jut eszébe rákérdezni arra, hogy az a fűtő klíma 2,5-ös, vagy 1,0025-ös COP hatásfokkal fűt -20 fokban, pedig ez rohadtul nem mindegy ;)

Előzmény: klimakiraly (92935)