Eolomea21 Creative Commons License 2021.02.13 -1 1 5914

:)

 

Amugy jomagam keszedtem "kis"-t a "kisbolygo"-bol a szinkronban - ket-harom nev sem keves ugyanarra az egitestre, de negy-ot mar nekem is sok volt ;) Regi motoros leven emlekszem, hogy az epizod elott anno egy csillagasz elmagyarazta, hogy mit keres a szupernova a filmben. Szegenynek meg az inggallerja is atazott az izzadsagtol :)

 

A legkedvesebb Orion epizodom a Kroman jatszodo, pedig ott a kromaiak ugy futik a Napot, mint ma egy alagsori kazant - ami elso (es sokadik) hallasra ugyszinten elegge meghokkento tudomanyos szempontbol. De valahogy ugy vagyok ezzel, hogy az Orion annyira eros mas vonalon (amint ezt b.veronik is emlitette volt), hogy szamomra az ilyenek egy jottanyit sem vesznek el a sorozat elvezetebol.

 

Kulonben is, ami ma nem lehetseges a tudomanyban, az megvalosulhat a jovoben (na persze nem akkor, ha a mai vonalon megyunk tovabb). Szupernovak valoban vannak, egitesteket is le lehet teriteni a palyajukrol - sot, akar csillagokkal is babralhatnak szupercivilizaciok. Idoutazas azonban lehetlen - megis mennyi SF film es TVs epizod foglalkozik ezzel.

 

Előzmény: atherton_ (5912)