micu Creative Commons License 1999.10.06 0 0 33
Ami a túlszaporodást illeti, én főleg a vallásban, és a kultúrában látom a legfőbb problémát. Szerintem a huszonegyedik
század egyik legnagyobb problémája pont ez lesz. Egy jól megtervezett vallás pont olyan tud lenni, mint egy számítógépvírus,
terjed, és továbbviszi a maga nem mindig racionális üzenetét, amit a hívők be is tartanak. Ráadásul, miután ezeket elég ritkán
aktualizálják, az irracionalitás csak fokozódik. Eredetileg nem is volt annyira rossz program a minél nagyobb szaporodás, mivel
magas volt a halálozás, és különben is az adott nép erősödött azáltal hogy többen lettek. Volt katona, leigázhatta a szomszédokat, stb.
A genetikai hanyatlás szerintem tény. Nem lehet büntetlenül pár száz év alatt a szelekciót 50-80%-ban csökkenteni. És itt nem arról van
szó, hogy nem kellene kezelni a betegeket, hanem éppen arról, hogy meg kellene állítani valahogy a folyamatot. Igaz, hogy az orvostudomány
fejlődésével előbb-utóbb szinte minden betegséget meg lehet gyógyítani (bár ahogy most a dolgok állnak, inkább utóbb mint előbb)
de jobb lenne ezt még akkor megtenni, amikor a paciens csak pár sejtből áll. Más. Az energiatermelés/környezetvédelem szerintem
is igen fontos, sőt talán az emberiség jelenleg legfontosabb problémája. Ha ezt meg lehetne oldani, szinte az összes többi is megoldódna,
de ehhez a társadalmak figyelmét nagyobb mértékben kellene felhívni a problémára, és sokkal több pénzt kellene K+F-re.
Üdv: Micu