dandy30 Creative Commons License 2021.02.08 0 0 2777

Balázs ,senki nem írta ,hogy mindegyik vacak volt . Voltak darabok amik jól sikerültek . Hogy ez min múlott fogalmam sincs ,gondolom leginkább az ott dolgozókon . Érdekes ,hogy szinte minden alkatrészen a mai napig ott a MEO bélyegzője ,de kezdem azt gondolni ,hogy akkoriban ,hogy olyan,mint selejt nem is létezhetett . Max ami már nagyon ordított .Szemrebbenés nélkül beépítették a szemre rossz alkatrészeket is .Példa a 90 ben átvett deltám ,mikor végre sikerült elindítani ,nem működött a világítás .Kerestük a hibát. Az alap dolgok égő stb után szedtem szét a világítás kapcsolót .Csak egy marék zsírral volt kitömve .Vajon miért nem érintkezett ...Szorult,fogta telebaszta zsírral .. De hosszan lehetne ezeket sorolni szerintem .Egyszerűen nem volt minőség ellenőrzés ,csak tényleg az előirányzott darabszám volt a lényeg . Szóval azért rászolgált a rossz hírnevére és nem is feltétlenül az anyagminőség miatt ,hanem a hozzáadott munka miatt . Érdekes továbbá azt is megfigyelni,hogy voltak részegységek amikkel szinte semmi baj nem volt . A gyújtó trafót leszámítva az elektromos alkatrészek terén a  mexásnál nem igazán találkozol selejtes újszerű darabokkal .Világítás ,stb ezek mind jól sikerültek . Kerék ráfok is .Egyetlen egy darabbal találkoztam ami elnyílt egy helyen a hegesztés mellett . Ülésekkel sem volt igazán gond ,jó minőségűek voltak .Jó 30 -40 év után elszakadt a varrás ..de szerintem ezeket max egy 20 évre tervezték anno vagy még annyira sem . A lakatos munka viszont rengeteg esetben botrányosan rossz rajtuk .Csálé vázak,hegesztés mellett szivárgó benzin tankok / nem nagyon tudsz olyan verho 3 tankot mutatni amit a csap menete mellett ne kellett volna újra hegeszteni ,vagy ha találsz is ilyet ,pár hónap múlva kiderül.hogy szivárog . Érdekes,csak a verho hármasnál ..Az esztergályos munka is sok alkatrészen botrányos .alig tudsz például olyan kislánckereket mutatni ,pláne 13 fogasból ami ne ütne mint az állat .Verho fékdobok...a hullahopp karika nem üt akkorát a csajok derekán,mint az.Tényleg órákig lehetne sorolni . Ezek mind csak odafigyelésen múlottak volna Mondjuk ezekről a dolgokról a Kuldigában élő ex mérnők sokat tudna mesélni .Potekáéknak mesélt is róla rengeteget . Hiába akartak ők jobbak lenni ,felülről mindig jött a fék..

Előzmény: Katonka Balázs (2774)