Marcellvs Creative Commons License 2021.02.08 0 0 2775

Akármennyire is lenézett motorok ezek, kb ugyanakkora mértékben jók is. Kezdő Rigás vagyok, van pár ilyen motorom már és amiket eddig tapasztaltam velük nekem az jön le, hogy nem is annyira rosszak. Lehet, hogy gyatra (volt) a minőség néhol, de attól még ruszki gépezet. Sokat látott Verho 3asom, blokkja igen ramaty állapotban volt. Össze volt rohad a, szimeringes volt, a főtengely állapota is kétséges volt (tűgörgők rosszak voltak, görbe is). A dugót kiszabadítottuk egy seprűnyéllel és egy kalapáccsal kókány módra, megpucoltuk majd ment vissza ugyanazokkal a gyűrűkkel a megtisztított hengerbe aminek majdnem 1mm-es válla volt. Ezt mind azért követtük el, mert kíváncsiak voltunk, hogy mit mutat. Kapott egy tiszta karbit és hihetetlen módon 2 rúgásra indult. Nagy nevetgélések közepette még alapjáratot is sikerült állítani. A fenti hibák ellenére szépen ketyegett, pedig még a váltó olaj is befolyt a forgattyúsházba. Melyik precíziós német gépezet tudta volna ugyanezt produkálni? Nyilván nem működött volna sokáig, mert valami biztos engedett volna egy kis idő után, de ez szerintem mindent elmond ezen motorok szívósságáról.