geszthi Creative Commons License 1999.10.04 0 0 4
Kedves Piszkos fred!

Ez a kilog a kepernyorol dolog erdekelne egy kicsit. En jelenleg ugyanis ugy talalom még (egy jo ideig) jobb minosegu ha normal fenykepet scannelek be es ugy is orzom meg oket. Szoval ott raaltam a 15`` monitoromon a teljes kepernyos meretre (1024*786 felbontasra beallitva)[ lehet hulyen irom le amit akarok, de nalam ez normalis foto meret 200dpi-s bescanneleset jelenti, 75dpi a valodi meretet adja kb vissza egy HP scanjet 5200c-vel].

Szoval mekkora meretu a kepernyodon az 1200felbontassal keszitett kep? (termeszetesen 1024*786os felbontasra beallitva a monitort. 800*600 is teljesen kilog?)
Es mennyi kepet tudsz tarolni a gepben a nikon950-sel ha csak 1600 felbontassal tud dolgozni?

Hasonlitottad-e az igy keszitett kepeket ossze azzal amit normal fotorol scannelve keszitettel? Milyen ahhoz viszonyitva a minosege (en eddig mindig ugy talaltam a kozlebe sem ernek ma meg)

Ugyanis amilyen gepeket en lattam az nem csinalt teljes kepernyos felvetelt hanem jobb esetben a kepernyo negyede volt a monitoron (mondjuk ez csak egy 800dpi-s gep volt. Mar ez is a gyengus szerintem, ha jo minosegu kepet akarsz).

En meg ugy szeretem nezni ha a teljes kepernyon van a kep.

Előzmény: Piszkos Fred (2)