kigoi Creative Commons License 2021.01.31 0 0 42603

Érdekes, másolom a bolt leírását EQ5 mehanika

( 10-12kg-os maximális terhelhetőségének köszönhetően 120-150mm-es refraktor, vagy 150-200 mm-es átmérőjű Newton, vagy katadioptrikus távcsöveket könnyen és stabilan tud mozgatni.)

Most pedig a HEQ5 leírása

(A HEQ5 nagyjából 12kg maximális hasznos teher hordozására képes, ám ez az érték függ még a távcsõ hosszától és átmérjõjétõl is.)

Az eq5 125 000ft,a heq5 370 000ft. 10-12kg vs 12kg

Mint korábban írtam kezdőként nem tervezek 600-700ezreket elkölteni arra amiről nem tudom hogy mennyire is fog lekötni a látványa.

Jelenleg nagyon is foglalkoztat de majd kiderül anyagilag mennyit is ér meg bele invesztálni a dologba.

Ha megéri akkor majd veszek komolyabb felszerelést, de elsőre ezt a kérdést eldönteni szerintem megfelelő lehet a 200as newton.

Ha nem tévedek sokan kezdtek sokkal rosszabb távcsövekkel és sokkal rosszabb mehanika párosításokkal akik aztán úgy döntöttek érdekli őket és nem pedig felhagynak az amatőr csillagászattal.

Nagyon szívesen elmennék bármelyikőtökhöz kipróbálni a tiéteket vagy csillagdába de egyenlőre a családhoz sem tudok haza menni Magyarországra.

Így ez az opció sajnos nem lehetséges.

Előzmény: szilentium4 (42602)