ph5.5 Creative Commons License 2021.01.31 0 0 38072

Ahogy írod.. a felvevőpiac nem bővül. Sőt céges szinten zsugorodik. A marketing azt követeli meg hogy napi 6 poszt... ezt profi fotókkal nem tudják teljesíteni, így telefonnal megoldják. És rájönnek hogy jó az az embereknek...  Maradnak a minőségi kampányok amihez azért kellünk. De már nem alap a színhelyesség... nem alap a normális bemutatás. Jöhetnek a gagyi effektek amitől nem tudod eldönteni hogy a fotó tavasszal, nyáron... vagy ősszel készült. 
Én most munkához kerestem modelleket. Volt aki azért esett ki a válogatásból a megrendelő részéről mert a "portfóliója" amit küldött ilyen effektezett szutykokból állt. Nem látták a hajszínét. Nem látták a bőre színét... mármint láttak valamit de az nem az volt amit kerestek. És azt már mondani sem mertem hogy amit küldött, az egy tervező kollekció sorozata volt... ahol meg a ruhák színét, anyagát, textúráját sem lehetett látni. Mert a fotós élt a művészi szabadsággal és csinált olyat ami neki tetszett. Ami "divatos". Csak épp nem felel meg a normális elvárásoknak. És csodálkoznak hogy nem megy a bolt... mert aki piros ruhát keres az nem barnás-vöröses fotó alapján fogja meglátni a neki tetszőt. 
El van ez már cseszve rendesen :)

Előzmény: abstand (38070)