Tonio 2.0 Creative Commons License 2021.01.31 -3 2 1037

Az egyik megoldás a színvonal javítására, hogy (újra) növeljük a külföldiek számát.

Én amúgy nem vagyok ab ovo külföldi játékos-ellenes, csak:

1. minőségi külföldiek legyenek

2. jobb lenne egy egészséges eloszlás a csapatok között.

Lehetne egy (nem kötelező) kvóta (3 vagy 4 fő) a BL-résztvevők kivételével, aki azt túllépi, annak fizetnie kellene, de nem valami szimbolikus összeget, hanem ennek a sokszorosát.

 

Sok helyen probléma, hogy a fiatal játékosok mellett nincs néhány rutinos róka, aki segíti őket (pl Vác).

Én amúgy nem ragaszkodom a külföldiekhez, lehetnének magyar ún mentor játékosok is (pl Bulath, Zácsik, Kovács Anna). Csak hát kevés minőségi rutinos magyar játékos van.

 

Az edzők terén sem ártana megújulni, mert mindig ugyanazok jutnak lehetőséghez.

Néha jön 1-2 fiatalabb arc, de nekik nincs könnyű dolguk, mert általában gyenge kerettel kellene bizonyítaniuk, pl Békéscsaba, Szombathely, Fehérvár.

Bár most az új fehérvári edző mintha eredményesebb lenne Delinél, igaz, a mezőny is gyengébb lett, így ez lehet, hogy csalóka. Mindenesetre nem tűnik rosszabbnak, mint a korábbi edzőnő, aki bizonyos összefonódások okán nehezen volt elmozdítható...

 

Szerintem egyébként nem lenne rossz ötlet külföldi edzőket hozni, akik nem feltétlenül skandinávok, lehetnek akár térségbeliek is, vagy határon túli magyarok. Nem mindenhol persze, csak azoknál a csapatoknál, ahol szükség lenne szakmai megújulásra.

De szóba jöhetnének olyan magyar edzők is, akik korábban az utánpótlásban, vagy férfi vonalon dolgoztak.

A pezsgéshez szerintem edzőfronton is változás kellene.