Üveges Imre Creative Commons License 2021.01.29 0 0 38183

Szia,

nem szeretnélek lebeszélni a vásárlásról, de mielőtt megveszed vizsgáld meg a következőket:

Kéményed biztosan alkalmas a kazán fogadására? (kéményseprő) -ez lehet 400K javítás ha nem, persze a kazán ára ebben nincs benne.

A ház energetikáján lehetséges javítani? (energetikus, aki már látott ilyen dolgot) ez egy 20-30K kiadás.

A rendszeredre mennyire egyszerűen illeszthető az új kazán? (vízgázszerelő) Ez laddomattal kutyafülével pufival 400-500K+

 

Ha a fentiek fenn állnak, és mindenre kell hogy költs, akkor én a szigetelés felé mennék. Saját példám, tavaly a világ fája kevés volt, idén szezonban november 20ig napi EGY begyújtás, 20.a után napi kettő reggel és este. Aztán november végén felkapcsoltam a gázt. És hol ezzel hol azzal ment a fűtés. Neked nem a bemenettel van baj szerintem, tehát nem a fűtéssel, sokkal inkább azzal, hogy szökik a meleg de annyira, hogy nem győzöd pótolni.

A faelgáz nagyon jó dolog, de abba valóban szárazfa kell, ott nincs mese. 

A fádat mikor vetted? Mérni tudod, hogy mennyi víz van benne?

Kérdezed a töltet fa hogy sokáig elég. Hát persze, de láttad életben mekkora tűztere van egy ilyen kazánnak? Hatalmas, 50cm hosszú fa belefér típustól függően.

Ebből az idényből már nincs olyan sok hátra, mielőtt sokat költesz kazánra gondold meg a fentieket. 

Előzmény: szmjanos (38180)