ptrhr Creative Commons License 2021.01.26 0 0 92753

Egy is segítséget kérnék cseppvíz elvezetéshez.

 

Lakásban nagy átalakítás volt, víz-csatornarendszer nagyrészt kialakítva, azzal, hogy a vizes majd visszajön. A klíma úgy lett kialakítva, hogy a csepegtető csövet elvitték nagyjából a mosógépnek szánt csatorna kiálláshoz, azzal, hogy a vizes majd kialakítja a közös bekötést, ha visszajön. A vizes nem jön vissza, ilyen munkáért normális áron nem jön ki senki más, kb. nekem kell bekötni. Nem vagyok szakember, amit egy ügyes kezű átlagember meg tud csinálni, azt megcsinálom (pl. sarokszelep csere, mosogató, mosogatógép bekötés, stb.) de nyilván nagyon komolyabb munkára nem vállalkoznék.

 

Kérdés, hogy mivel és hogyan kellene bekötni a klíma csepegtetőjét és a mosógépet egy csatorna kiállásba?

 

A falban normál 50-es csatorna kiállás van, nincs falba beépített szifon, úgyhogy valami külső szifonos megoldás kell. Az nem tiszta, hogy külön szifon kell a csepegtetőnek és a mosógépnek? Addig OK, hogy - gondolom - kell egy csatorna elágazó, de ha zártan kötném be, akkor félek, hogy a mosógép visszanyomja a vizet a klímába. Ha meg nyitottan (valahol azt hallottam, hogy a cseppvíz kivezetésnek levegővel kell érintkeznie) akkor egyrészt attóol félek, hogy a levegő nyíláson keresztül a mosógép arrafelé is kinyomhatja a vizet, nemcsak a csatornába, másrészt meg télen, ha nem használom a klímát, akkor kiszáradhat a bűzzáró és büdös lesz.

 

Bármilyen jó ötletet szívesen veszek