zöldkomcsi: Creative Commons License 2021.01.24 0 0 385943

Dehogy is, elég lassan nyomod nem áll az össze, de hát írtam, nem is tetszene.

Az más, had kísérrletezzen, arra nem vennék mérget, de szerintem nem tudja megcsinálni. az a gáz, hogy az alkáli-szulfidok szigetelők és poliszulfid lesz belőle ahogy átlép a kerámia membránon, de akkor az már ugyebár nem NaS hanem hanem NaSx, szóval hatalmas kén felesleggel kell dolgozzon attól lesz gyenge az energia sűrűsége. (az megint más, az ionvezető kerámia, hogy annak sincs igazán tömeggyártásra alkalmas prototípusa, ...hm..... improvizálok, megpróbálnám az nátrium-szilikátot? magyarul vízüveg? Hasonlít az alumináthoz azt tudjuk ) nem tudom pontosan mit is kísérletezik az a kutató, nem ismerem, a kén felesleget csökkentené ...ja, az nem is nátrium, lítium, az a szulfid még útálatosabb, nem is létezik semmilyen lítium-kén.

De úgy más, ha csepegtetné akkor sztöhiometrikus mennyiségben, 5 ször nagyobb az energia sűrűség hiszen 1mol litium-1mol kénnel. Na és akkor már az se gáz ha reped a membrán kerámia hiszen csak 1 csepp van ott éppen. Így lehet, de az, hogy egy járműben tölteni is kisütni is? Nem jelenthetem ki, hogy lehetetlen, de felesleges erőlködésnek tartom, a benzin és a gázolaj se a kocsi csomagtartójában gyártódik. A nobellses Oláh György, metanol tüzelőanyag cellája jár ehez nagyon közel, na az olyan, maga csinálja a metanolt szén-dioxidból és vízből energia bevitellel persze. A platinát nem sikerült még kiküszöbölni, foglalkoztam vele, csak úgy más anyaggal én se tudnám, koncepciót felállítani se. Lehet agyalni ezt azt de akkor megint bonyolódik ide oda szivattyúzgatása nanorészecskéknek ....áááá..... nem, ahogy írogsttam ide is mindég, lehet, de átkozottul bonyolult lesz, miniatűr vegyi üzem. akkor már mindegy ha kap egy gőz kombinált ciklust mint a nagy erőművek és lesz 70% a hatásfok. (majd, 50 év múlva a végletekig tökéletesítgetve)

Előzmény: Tomsz85 (385939)