Zkt1 Creative Commons License 2021.01.23 -1 0 76791

"Próbáljuk pozitívan nézni, hogy mindig igyekszünk egy reálisan jobb világ felé haladni."

Első hiba: a nagyobb profit felé haladunk. Mármint a szolgáltató, te egyszerű buta user egy senki vagy (gazdaságilag). Megszoksz vagy megszöksz. Alkalmazkodsz kénye-kedvéhez, vagy ... na olyan nincs.

:D

 

"Tegyük Neked és Nekem is van napelem a házon, meg van elektromos autónk is. Én lakom a Kiss Jenő utcában, Te pedig a Nagy Gézában. Viszont én dolgozom a Nagy Gézába te pedig a Kiss Jenőben. Mindezt szorozd be akár párszázezer emberrel, így belátható, homogén keveredés lesz a nagy számok törvénye alapján."

Második hiba: El akarod venni a szolgáltató kenyerét? Ne félj, nem fogja hagyni (sun-power sharing)

:D

 

 

"Egy ilyen rendszerben te meg tudnád mondani hogyan is alakulnak a pontos tarifadíjak? Akár napszaktól órától függően?"

Persze, hogy meg tudom mondani. Pontosan úgy, hogy a szolgáltató járjon vele jól

:D

 

 

Szóval igen. Lehetne kiváló, olcsó, fenntartható, stabil rendszert építeni.

Ésszel, tervezéssel, szervezéssel, IT-val, ...

De mivel az csökkentené a szolgáltatói profitot, illetve növelné az egyszeri user energia függetlenségét így: "nem kívánatos"

 

(elnézést ha kissé cinikus voltam, de túl realista vagyok ahhoz hogy mindent ilyen rainbow színekben lássak :) )

Előzmény: Törölt nick (76788)