kigoi Creative Commons License 2021.01.23 0 0 42519

Sziasztok, vissza térnék pár kérdéssel. A drága katadioptrikus távcsövet ugye elvetettem mint ötletet. De nem tudom kiverni a fejemből hogy valamivel csak jó lenne bele kóstolni a dologba. Egyenlőre tájnézősnek tudnám csak használni max még a holdra de későbbiekben minél több mindent megnéznék. Amire gondoltam egy lencsés távcső, egy skywacher 120T (120/600). Tájnézésre biztos vagyok benne hogy elég lesz amit tud de csillagászatilag nem tudom mire képes. Néztem a stellariumot az adataival de ott ugye minden objektum azonos kinézetű,fényerejű. M51 elvileg szépen jön vele 200x nagyításon de  elég hozzá a 120-as lencse hogy valóban szépen látszódjon nem csak egy halovány pacának? Másik kérdésem hogy azt vettem észre a programban hogy azonos nagyítás melett pl az m51 nem ugyan akkorának látszik 50fokos oksiban mint 66fokosban. Én azt gondoltam hogy az objektum ugyan akkorának látszik nagyobb látószögűben csak a kép amit látsz nagyobb kiterjedésű.  Ez valóban így van hogy pl 200x nagyításon kisebbek látni az objektumot 66fokos oksiban mint 50fokosban?