Szilrobi_index Creative Commons License 2021.01.19 0 3 103367

Tiszteletem!

Remélem nem sértem meg a hozzászólásommal. Megosztom a véleményemet/történetemet.

Az én gyermekem (7 éves) remekül elszórakozott a gumihajtásos régi PIKO mozdonnyal a papírtalpfás szőnyegvasúttal. Amikor megmutattam neki a komolyabb mozdonyokat, akkor sem lökte félre a régit. Neki mindegy volt, hogy mod én Roco vagy Ndk-s régi. Persze mindet ki szerette volna próbálni. Számomra is furcsa volt, hogy mennyi ideig leköti egy rögtönzött pálya három váltóval és két dilikörrel... Pár óra játék után közölte, hogy ennyi elég volt. Azóta jobban leköti a pálya tervező szoftver. 

Ezzel csak azt akartam mondani, hogy érdemes lehet vásárolni néhány olcsó mozdonyt, ami startszettes, mert azok kimennek a világból. Hozzá néhány vagont (hiányos is elmegy, csak guruljon) meg akár papírtalpfás akár régi PIKO síneket és megtudni, hogy mennyire érdekli valójában. (Ezekből nem érdemes asztalt építeni). A terepasztal az egy komoly projekt, amibe kár beleölni a pénzt és az időt, hogy utána kuka vagy mélyen áron alul eladásra kerüljön. Aztán ha kiderül, hogy tényleg a bolondja lett ennek a hobbinak, akkor türelem és nézelődni a Börze topic-on.

 

Előzmény: schlumberger (103365)