Desert Rat Creative Commons License 2021.01.17 0 0 42945

Ha peched van, akkor nem csak ezeket tekergették el, hanem a sokkal balhésabb L23,24,25-öt is amik a 10.695MHz-et állítják be az SSB szűrő étviteli saávjának széleihez. Tulajdonképpen ezzel kéne kezdeni a beállítást. Én komolyabb műszerezettség híján úgy állítottam be, hogy egy hangfrekvenciás generátorral jelet adtam a mikrofon bemenetre, aztán úgy állítottam be a fenti tekercseket, hogy adáskor figyeltem a kimenő teljesítményt, ami 300 Hz alatt kezdjen erősen csökkenni. Külön USB-re és külön LSB-re, AM-ben pedig a kettő közé.   Utána jön a 15.. MHz-es kvarc L20,21,22 beállítása, úgy, hogy az adási freki a helyén legyen - lehetőleg a trimmerpoti középső állásban, vagy ha nem hát kisnyúl. De valamikor ez jó volt, tehát valószinűtlen hogy ne lehetne újra beállítani. Az oldalsáv beállító L23,24,25 eltekerése simán csinálhat 200Hz eltérést, sőt attól sokkal rosszabbat is, mint például kismértékű DSB modulációt vagy a mélyebb hangok kimaradását attól függően merre van eltekerve. Ettől még akár frekin is lehet a rádió, de abban nyilvánul meg hogy nem lesz jó hangja se adásban, se vételben.  Persze nem vagyok a dologban profi, majd más is hozzászól.

Előzmény: Grant II (42944)