HK SFP9SK Creative Commons License 2021.01.16 0 3 2949

Király, hogy ezt megosztottad. Köszi. Végre valaki utánanézett ennek is!

 

Egyébként én is a ravasz szót használom. Részemről nincsen sem tudományos, sem taktikai, sem szakmai megközelítése ennek, egyszerűen azt egy nyakatekert, feleslegesen túlbonyolított, mondhatni nyomorult szónak tartom, hogy "elsütőbillentyű". Amikor ezt hallom, egyébként sokszor a nagyapám jut róla eszembe. Már több mint 30 éve meghalt, de nem felejtem el, hogy gyerekkoromban többször is elmesélte nekem, hogy a 2. világháború alatt, az akkoriban általuk katonaként használt Mannlicher M1895 puskájukhoz, volt egy szurony, amin volt egy rögzítés feloldásához használt nyomógomb, ami alatt egy pici rugó feszült. Ennek a rugónak volt a hivatalos neve, hogy "szurony markolat kupak nyomattyú gombrugó". :-)

 

Szóval vannak emberek, akik szeretik túlbonyolítani a szavakat, vagy "szakmaibbnak", esetleg "okosabbnak" látszani ilyen, vagy olyan szavak által. Én nem tartozom ezek közé. Szóval részemről továbbra is marad a ravasz és marad a kakas, akik pedig szintén ezt használják, azokat sem fogom "megróni" érte. :-)

Előzmény: Kallard (2945)