padisah Creative Commons License 2021.01.15 0 0 385258

a feleségem anyjának volt egy nyaralója a balaton-felvidéken, Badacsony környékén

nagyon sokat jártunk oda, pöpec kőből épített pincére egy emeletnyi ráépítés, áram volt bent, víz ciszternáról, de csatornával(!!)

szép kilátás, szabad tér, természet, csend az nem nagyon mert a környéken a szőlőket meg a termőföldeket gépekkel művelték és az zajos volt + egy forgalmas út is felnyomta a zajt, pedig egy hegy oldalában áll

nagyon szerettem, és el tudtam volna képzelni hogy állandóra odaköltözünk, pedig küzdelmes volt odajárni, és megoldani a hétköznapi dolgokat is, pl egy mosással már bajba lettünk volna

aztán az anyja eladta, a pénz egy részét a feleségemnek adta, aki beforgatta az árát abba amit legutoljára vett (az ingatlanpiaci buborék kb csúcspontján) családi házba, és most én veszek hétvégi házat, már szeptember óta... mert az ilyen vásárlások egyik legnagyobb buktatója, hogy nincs a művelési ágból kivonva, ezért először helyben kell kifüggeszteni, az ottani gazdálkodóknak elővásárlási joga van

ha nem kell senkinek (2 hónap), akkor jöhet a minisztériumi jóváhagyás, ami még fél év... addig parkol a foglaló az eladónál, a többi pénz meg MÁP+-ban, és remélem hogy nem a kamatfizetés előtt 1 héttel hagyják végre jóvá, hanem azt legalább ki tudom pörgetni

amit nagyon nem szerettem az a 2,5-3 órás autózás volt a helyszínre, autópályán és a forgalmas és enyhén balesetveszélyes 71-es főúton, ezért én már Bp-hez jóval közelebb kezdtem nézelődni, leginkább a Biatorbágy-Sóskút lett volna nyerő, de onnan már kiárazódtam

Előzmény: rev251 (morális hulla) (385203)