bautest Creative Commons License 2021.01.09 0 0 122

Gipszbeton lépcsőnél a youtube-os videókon már túl vagyok, sőt, szinte csak magyar megoldásokat találtam rá. Pedig lefordítottam többféleképpen is a gipszbetont, de közel nulla külföldi (akár Európa, akár Ázsia) találat volt rá youtube-on, úgyhogy ez kicsit aggasztott.. Bár tudom, hogy magyar találmány, de akkor is, mi a francért nem vette át más ország??

Ettől függetlenül továbbra is ott van még a gipszbeton lépcső a "kisagyamban", nem vetettem el, de anélkül, hogy pontos technológia leírás lenne, ami alapján jól meg lehetne keverni azt a "betonlét" és a vasalásra is lenne pontos instrukció, nem hiszem, hogy bele merek vágni. Egyedül a gipsz zsalu elkészítésére lenne jelen állás szerint "elméleti" megoldásom, de az önmagában kevés egy lépcső kivitelezéséhez.

Az árakra pedig annyi, hogy tuti nem olcsóbb egy gipszbeton lépcső, mint egy acélszerkezetes. Az acélszerkezetes verziód már tartalmazta a járólapot is, azért lehetett csak olcsóbb.

Vicces kicsit, de ha mondjuk 400EFt a gipszbeton lépcső, akkor még 800EFt a fával szépen leburkolása...

Előzmény: dollerakos (121)