naiv_ Creative Commons License 2021.01.04 -4 0 474

Mert ami jó: egyszerüen használható (nem pilóta vizsgás), kedvező árú arra azonal ráugrik a nép. Én is vennék egyet 600e-ért, mondjuk.
Milyen (nem láttam még, ha leírtam ezt a pár sort, majd megnézem...:): A futómű hasonló, mint a jelenleginél, mert a lasersugarat rajta kell tartani a barázdákon - vezetni, ehhhez pedig stabilan kell forgatni a lemezt, és finoman kell irányítani a sugarakat, különben gond van. Az analóg, sztereó infót kell kinyerni a barázdákból primer, mint egy 18u-os tűnek, a sugarat fokuszáni nem gond, de a "barázda modulációt jól érzkelni -  nem gondolom egyszerű feladatnak. Ha ez megtörtént digitalizálni kell, javítani folyamatosan az infott, feldolgozni - ezek "rutin feladatok" - de az sem olcsó, real time, megfelelő minőségben - néhány sw-es megőszül, mire megoldja rendesen...
Nem véletlen írt itt le vki itt 16.000 USD-t (5 miller) - s nem tudjuk, mit nyújt érte - s mekkora a kütyü, hogyan lehet használni, mennyire megbízható, milen a minőség stb....
S mindez még kézreálló is legyen. Szerintem emberes feladat, picit beleláttam  a klasszikus viaszhenger laseres kolvasásába - már az sem volt egyszerű. Sok víz lefolyik a Missisipin, amiíg olyan kézreálló lesz, mint egy 80e HUF-os AT... 1 millerért. Amellett amegoldani a fars dolgok kezelésést, amit a tű megold (egnyhe koszolódás, por stb... Viszont, ha jól megoldották, akkorjobbnak kell lennie, mint egy Lin Sondek stb. (csak házszámot mondtam)

Na, most megnézem. 

Előzmény: gabocza1 (472)