rengte Creative Commons License 2020.12.30 0 0 50

Helló!
Kíváncsi lennék, hogy történt-e előrelépés az állapotoddal és a vizsgálati eredményekkel kapcsolatban? Ugyanis lassan egy éve közel azonos tüneteket produkálok, csak én nem tudom konkrét incidenshez kötni. Az itt felsorolt vizsgálatok garmadán is átestem, a laktóz intolerancián kívül eddig minden negatív, bár hozzáteszem, hogy jó ideje kerülöm a tejtermékeket, de ha véletlen megbotlok, pont nincs semmi jele. Nálam még az alap testsúlyomhoz képest jelentős súlyvesztés is játszik, amit ingadozva tudok kordában tartani, pozitív irányba fordítani. Olvastam, hogy vita kerekedett a tükrözéses mintavétellel kapcsolatban, gyomortükrözés során az én esetemben is vettek mintát a doudenumból cöliákia kivizsgálása végett, de külön vékonybél tükrözésem nem volt. Egyelőre utolsó lépésként kontrasztos hasi/kismedence MR-t javasoltak. A tüneteim néha erősebbek, néha gyengébbek, ezért nem zárom ki, hogy pszichés eredetű, viszont szeretnék minél jobban utánajárni, hogy mielőbb a helyén kezelhessem ezt a dolgot, mert humorérzékem még maradt, de így tényleg elég nehéz létezni. Szóval, ha van még megosztható eredmény/tapasztalat, azt örömmel olvasom. Cserébe én is megosztom, hogy mire jutok.
Köszi!