hadidoki Creative Commons License 2020.12.28 0 0 686

Nekem nem, bár nem használom a világítást, az iránytűt (így ki is kapcsolom), és elég hamar hagyom alvó állapotba térni, nincsenek ládák sem feltöltve, ez nem tudom mennyire befolyásolja a fogyasztást. Igaz még többnapos túrán nem voltam vele, (majd tavasszal), de az egy-egy napos utakon kevesebbet eszik mint a régi Vistám. Nem használ a NiMH aksiknak a hideg sem, hosszabb utakon mindig a hálózsákomban töltik az éjszakát :) 

 

Átkapcsoltad a beállításokban NiMH üzemmódra?

"5.  Válasszuk a Beállítás > Rendszer > Teleptípus pontokat.

 6.  Válasszunk az Alkáli, Lítium és Újratölhető NiMH típusok között."

 

A régi Vistám úgy adta meg magát, (egész pontosan még működik, de erősen bizonytalan), hogy alig lehet bekapcsolni, vagy állandóan lehal. Mintha kevés lenne neki a tápfeszültség. Érdekes módon, az usb-re dugásnál, szinte mindig lehal, így már alig lehet tölteni rá útitervet. Ez az évek alatt fokozatosan alakult ki, olyan az érzésem, mintha gyengülne benne valami táp kondi. 

  

Az Eneloop aksikkal nem túl jó  a tapasztalatom, nem hozzák azt amit a nevük alapján elvárnék. Persze azért működnek, de vagy két éve vettem 3 pár "GP. ReCyko+" aksit, na azok azóta is jól bírják.    

Előzmény: Mike--23 (685)