Mészáros András Creative Commons License 2020.12.28 0 0 5999

Az a2-es a korróziós szempontok miatt mindenképpen marad. A gondolat menetem az volt hogy milyen jó lenne egy olyan autó ami mind a kasztni ,mind a motor tekintetében az egyszerűség megbízhatóság netovábbja! Persze meg van fejben a tökéletes hibrid! Audi a2 az örök életű suzuki swift motorral! Persze ez  nem kivitelezhető észerűen és gazdaságosan(pluszban ügye típus idegen az erőforrás)! Így a vw vonalon nézegettem a szintén megbízhatóságáról híres 1.4 mpi motort! Létezik a vw lupo motor kínálatában (az audi a2-es) 1.4 16v motor és az 1.4 8v mpi(főleg skoda,lupo) motor! Ez ültette a bogarat a fülembe! Tegnap letöltöttem egy 1.4 16v motorról készült képet és egy 1.4 mpi  ről készültet! A hengerfej alatti rész szinte 1-1 ben ugyanaz! Persze ne menjünk bele a papírozás, a drágább a leves mint a hús,és a többi dologba amit nyilván és is tudok. Ez csak egyenlőre egy érdekes gondolat ami még csak az érdeklődésemet keltette fel! Az 1.4 mpi moci a 8 szelepével 68 le míg a 16v 75 ! Cserébe hogy 7le vel gyengébb ,nyomatékosabb a motor és kifejezettem a megbízhatóságáról és az olaj fogyasztás hiányáról híres ez az erőforrás! Azért aki akár csak hallomásból is de ismeri az mpi motort tegye a szívére a kezét és mondja azt hogy nem lenne jó egy ilyen golyó álló kiváló motor az alu a2-esbe!! Én imádnám! Amúgy meg kitudja,lehet nem is akkora nagy lehetetlenség egy ilyen fúzió kivitelezése........

Előzmény: Törölt nick (5998)