RobUr Creative Commons License 1999.09.18 0 0 210
K. Gombperec,
Hogy kit tartunk targyilagosnak, ez magankerdes. Ki ezt, ki azt. En nem eroszakolom Tollas-Kecskes elfogadasat,mint tevedhetettlent.
Faragho szerepleset az altalad irtak igazoljak. Tole, azok utan, nem is lehet varni mast.
Nem ertem a "...ha a 20000 magyar csendorbol par csendorrel szemben panaszok merultek fel." idezetet. Az a "par csendor" gonoszkodott? Akkor ugye nincs ok a panaszra? Persze a jegyzokonyvek szerint mas volt a helyzet. Ez kb. olyan, mintha MIEP-tol kernenk velemenyt az AVH-rol. Valos vagy sem, fugg az egyeni bealitottsagtol.
Nem hiszem, hogy valaki jot tudna mondani arrol, aki kenyszeriti elhagyni hazat, szulofoldjet. Akar, ha "embersegesen" is csinaljak.
Elias Wiesel szemelyevel nincs kifogas. Habar a Nobel dijjak osztogatasaval egy kis politikai masinacio is jar.
Egy erdekes kis mozzanat ragadta meg figyelmemet E.W. eletebol. Eliasunk a lager korhazaban volt egy labmutettel, mikor a nemetek kezdtek kiuriteni a tabort, mivel az oroszok mar kozeledtek. Lehetoseget adtak neki, hogy maradhat bevarni a "felszabaditast" vagy visszavonul a nemetekkel. O es apja ugy dontottek, biztos ami biztos, mennek a nemettel.
Ezt az Internetten talatam. Nem szavatolok az igazsagaert, csak mint erdekesseget emlitem.
Valahogy, jobban erzem magam, ha mindket oldalt meghallgatom es hasonlitok. Igy van ez a jegyzokonyvekkel is.