kukácska Creative Commons License 2020.12.22 -2 0 51347

Ez egy politikai smafu. Jól jön a népszerűsítésnek karácsony előtt. Legalább nem a vírus terjedésével és újabb mutációjával foglalkozik a nép.

 

Politikai eredetű valamivel 2000-ben foglalkoztam utoljára. A téma sem egyszerű, de tanulságos:

Két szálon fut:

1) Volt egy szinte elnyűhetetlen, de nagyon kényelmes és csinos piros-fehér csíkos trikóanyagú, hosszított felsőm.

2) Ebben az évben vetítették a Honfoglalás című filmet Franco Neroval, és baromi jó magyar zenével.

Nagyon szerettem Demjén Rózsitól a Kell még egy szó című számot, amelyet letöltöttem a mobilom csengőhangjaként.

Éppen a piros-fehér csíkos felső volt rajtam, amikor a Sparban már majdnem sorra kerültem és megszólalt a mobilom.       A mögöttem 2-3-mal lévő "suhanc"nak az jutott eszébe, hogy "figyeled a miépes burzsuj q..-vát"...

Talán ostobaság, de otthon lecseréltem a csengőhangot. Addig bele sem gondoltam, hogy miépes lennék a piros-fehér csíkos felsőm miatt, vagy Rózsi számát csak a miépesek hallgathatják.

Az sem merült fel bennem, hogy ebben az időszakban még nem minden bokorban osztogatták a mobilokat. Csak a gazdagabb vállalkozóknak (és családtagjaiknak) volt, vagy akik "olyan helyen" dolgoztak és a munkakörből kifolyólag kapták meg.