marsjáró Creative Commons License 2020.12.16 -3 0 370

Márki-Zay: Ha Dobrev lesz a közös ellenzéki miniszterelnök-jelölt, akkor Orbán marad

 

 

M-Z. P.: Nagyon egyszerűen. Ez nem szeretem, vagy nem szeretem kérdése, hanem színtiszta választási matematika, amit a jelenlegi közvélemény-kutatási adatok mutatnak. Bár Gyurcsány Ferenc a legerősebb ellenzéki párt elnöke, sok és nagyon lelkes követője, támogatója van, de ha ő vagy a felesége lenne az ellenzéki kormányfőjelölt, akkor garantált lenne Orbán további miniszterelnöksége és kétharmados parlamenti többsége. Gyurcsány elutasítottsága olyan nagy, hogy még a felesége jelöltsége esetén is szavazók százezrei lesznek, akik inkább a Fideszre voksolnak, vagy egyszerűen otthon maradnak. Azaz simán lehet, hogy az előválasztást megnyeri Dobrev Klára, s akkor ő lesz a közös jelölt, akit természetesen én is támogatni fogok, de attól félek, hogy akkor az említett forgatókönyv következik be.

 

https://magyarnarancs.hu/kismagyarorszag/marki-zay-peter-aki-hivatali-ideje-alatti-meggazdagodasaval-nem-tud-elszamolni-bortonben-a-helye-133539