vélemény Creative Commons License 2020.12.15 0 0 115

Én megnéztem Sámsont. Ezt az előadást már adták, akkor és most is nagyon tetszett. Zseniális az utolsó felvonásban a díszlet, a balett jelenet. Nekem nagyon tetszik a modern mozgásos balett. A jelmeztervező biztos örül amikor Garancat vagy Netrebkot kell öltöztetni.

 

Samsont sosem láttam élőben. De élő előadást kivetítőn igen. 1998-ban,  Mexico Cityben. Domingo énekelt és kitettek egy nagy kivetítőt az Opera előtti térre. Ültünk pulóvereinken a kövön. Felemás az emlék. Egyrészt gyönyörű volt az előadás, Domingo még a csúcson volt tenorként. Utolsó esténk volt Mexikóban, telehold volt. Másrészt. Az előadás kezdete előtt láttuk érkezni a helyi gazdagokat. Őket vagy érdekelte az opera vagy csak azért mentek, mert Domingot  megnézni presztízskérdés volt. A legelegánsabb autókkal, a legelegánsabb ruhákban, tele ékszerrel. Onnan 10 perc sétára van a főtér, mi onnan mentünk át az Operához. A főtéren van a Parlament, a Katedrális. Az utóbbi helyén volt anno az aztékok fő szentélye. Tele volt kolduló gyerekekkel, Lagalább 20-30 gyerek, 3 és 14 év között. És onnan 10 percre láttuk a gazdagokat. Ilyen kontrasztot ilyen közel egymáshoz sem addig, sem azóta nem láttam.