alhena Creative Commons License 1999.09.14 0 0 74
Sziasztok!

Hu, amikor megnyitottam ezt a topic-ot nem sejtettem, hogy ennyi emberket fog magahoz vonzani, legyenek akar mar tapasztalt tanacsadok vagy sorstarsak. Mindenesetre orulok neki, hogy ilyen szepen felnott ez a topic.

No, akkor a lenyeg. :-) ... Amikor a hosszaszolasokat olvasom mindig tudom, hogy mire is szeretnek reagalni, de mire az irashoz erek, mar olyan sok mindenre tudnek valaszolni, hogy csak nagy altalanosagokat irok. Azert lassuk csak!
Szurke egerseg... hat igen, az igaz, hogy nem csak nekik all a vilag, de az is, hogy bizony nem ok harapjak ki a legnagyobb szeletet a tortabol. Bevallom en szeretnek egy kicsit pofozni az image-emen. Nem hiszem, hogy pejorativan kellene szolni azokrol, akiknek fontos, hogy divatosan oltozkodjenek, belott frizuraval maszkaljanak, konditerembe jarjanak. Igen, fontosnak tartom az un. kulsosegeket. Persze teny, hogy csupan a kulso maz nem allja meg sokaig a helyet. Kell, hogy legyen valami tartalom is mogotte. Egy szo, mint ketto. En szivesen oltozkodnek peldaul divatosan, de ket dolog is gatol ebben. Az egyik a mocskos anyagiak. A masik (es ez zavar jobban), hogy tipikus szurke egerhez illoen semmit sem tudok a divatrol, a trendekrol, az oltozkedesrol es hasonlo dolgokrol. Tudom, hogy letezik sport cipo, polo, farmer, de ha mar markat kellene mondani, vagy meg kellene kulonboztetni valamely ruhafajta kulonbozo fajtait...hat biztosan nem menne. Az igazsag az, hogy egy stilus kalauz ramferne. Az is tok ciki, amikor fodraszhoz megyek es kerdezi, hogy milyenre vagja. En meg csak hebegek ott valamit arrol, hogy egy kicsit roviditse elol, es nem is merek semmi mast mondani, hogy felek, hogy olyan pottyan ki a szamom, ami nevetseg targyava tesz. Aztan meg latom az utannam kovetkezot, amint magabiztosan kozli a fodraszaval, hogy itt es itt igyes igy nyirja fel, ilyen es ilyen geppel, ilyen-meg olyan zselevel...stb. Ilyenkor ugy erzem, hogy egyszeruen nem vagyok resze a vilagnak. Valahogy kimaradtam belole es mar egy 14 eves is jobban eligazodik benne mint en. Nagyon pocsek erzes ez am.

Mas. Sokan mondjatok, hogy ne akarjam annyira, legyek turelmes, varjam meg, amig osszejon egy komoly kapcsolat, ne surgessem a dolgokat. Ez igy tenyleg logikusan hangzik, de valahogy rettegek attol, hogy sokaig kell meg varnom. Ki tudja mikor jovok ossze valakivel. Es az ido kegyetlenul elrohan. Vagyis en egyre kozeledek majd a 30-hoz, amikor mar szinte minden ember megallapodott, akar csaladot is alapitott. En meg akkor kezdenek el szexualis es parkapcsolati tapasztalatokat gyujteni. Es attol is felek, hogy ilyen korban mar nem lenne alkalmam nagyon ficankolni, hanem le kellene kotnom magam. Egyreszt a korombol kifolyolag, masreszt azert mert mondjuk a leanyzo akivel osszejovok, mar tul van a "kitombolas" idoszakan es lehet, hogy mar a bekes csaladi idokre gondol. Tudom ez igy hulyen hangzik, de engem tenyleg zavarnak ezek. Egyszeruen attol tartok, hogy ugy elszald velem az ido, hogy egyszer csak ott leszek behalozva, lekotve az a legelso lannyal akit megismertem. Nem tudom mennyire racionalisak ezek az aggodalmat, de az teny, hogy szamomra valosak.

Little John. Nekem nincsen ilyen szuz barati korom, de talan nem is baj. Lehet, hogy csak egymas sebeit nyalogatnank. En baromira tudom magam sajnaltatni (lasd ezen topic megnyitasa), de szeretnem kiirtani ezt a tulajdonsagomat. Felek, hogy ha sok szuz lenne a tarsasagomban akkor csak panaszkodnank egymasnak. Persze, ez azert biztosan nem igy van. Egyebkent meg a "bikak" taboraban sem jobb, mert ott meg senkinek erzem magam. Hazibuliban meg nem voltam. Nem hivtak. Bulikban annal tobbszor, de tapasztalatom szerint a bulik az ilyen tehetetleneknek, mint en csak arra jok, hogy felspanoljak a vagyait, aztan szembesitsek azzal, hogy nem tudja helyesen lekezelni oket. Frusztracio a javabol.

Ja, nem tudom olvassatok e a "Milyen volt az elso?" topic hozzaszolasait. Hat bizony, ott sokszor hallani, hogy nem jo tul sokaig orizgetni az artatlansagot es, hogy mennyit emelt az onertekelesen annak akivel megesett. Aki 20 evesen veszti el, az 25 evesen mar kesz profi. De aki mondjuk 25 evesen az.... meg csak gondolni is rossz arra a harmas szamra.