Cowboy Creative Commons License 1999.09.14 0 0 49
Ez is régen történt. Fiatal koromban gépjármü-oktató is voltam, egyszer szólt a fönököm, hogy a tanuló "magas" helyen van, vigyázzak a stilusommal. (Nem túl sürün dícsértem a tanulókat.) Megyünk az üllöi úton "magas" tanulómmal, aki egy középkorú hölgy volt, amikor megállit két rendör. (Mint kiderült, akkor alakultak a munkaközösségek és az egyik vezetöje ugyan jogositvánnyal sem rendelkezett, de beállt oktatni, mert "befolyásos"tanulónak nem merte elárulni, hogy neki sincs jogsija!) Szóval minden papirt ellenöriztek, majd a tanuló kartonja mellé kérték a személyit is. A tanuló kiadott egy kis összehajtott igazolványt. A rendör kinyitja, elsápad, odamutatja a kollégának. Derékszögbe meghajolva visszadja az igazolványt, közben tisztelgett és nagyon jó utat meg tanulást kivánt. Ezután mindketten kipattantak az út közepére, a teljes forgalmat leállitották és biztatták a hölgyet, ne aggodjon, addig fog állni a forgalom, amig nem sikerül elindulnia. Rögtön megjegyeztem, ilyen udvarias rendöröket még életemben nem láttam. Ö erre azt válaszolta, hogy eddig csak ilyenekkel találkozott. Ez egy kicsit kiváncsivá tett és megkérdeztem, mit mutatott a rendöröknek személyi helyett? A szolgálati igazolványt, rendör alezredes, bp-bünügyi osztály vezetö. Na akkor már nem csodálkozom annyira, mondtam. Amikor vizsgázott, mondtam, készitse elö a személyit. Elfelejtette elhozni (elhittem neki, mert elég sokáig sikerült titkolnia a munkályát) és mondom a vizsgabiztosnak, hogy csak valamilyen fényképes igazolvány van a tanulónál. A vizsgabiztos beül és kéri a személyit. -Ja, elfelejtettem, hogy nem hozta magával! Na mutatssa azt az igazolványt! De azt tudja, mindig magánál kell lennie, mert mit fog a rendör mondani…(közben belenézett és elállt a szava), én pedig odaszóltam: Én már láttam, szaporán tisztelgett!