music picture Creative Commons License 2020.12.11 0 0 2362

Tulajdonképp ízlésekről van szó! Teljesen és baromira mindegy milyen elképzelt és ideális zsinórmérték mentén helyezzük el a műveket. Ha lenne ilyen mindenek felett álló müalkotásmérő és mi az alapján jelentenénk ki, mi mennyire művészet, akkor biztosak lehetünk benne, hogy robotok vagyunk már. Mint mondtam a hatás nekem a fontos! A transzcendencia nem feltétlenül a műben jelenik meg (hozzáteszem, ha Művész alkotja akkor legelsősorban ott), hanem igen gyakran a befogadóban. Érdekes kérdések ezek és, amit írsz kétségtelenül egy vélemény, amin el lehet filozofálni (és el is kell), vélemény és nem több. (amit én írok az is csak egy a sok közül). Én a Redshiftet is szeretem és a Pink Floyd-ot is. sőt ez utóbbit mindenek felett! Egyszerűen boldoggá tesz a zenéjük (főleg a PF). Lehet, hogy ez egy egyszerű ember egyszerű boldogsága, de ez van.

Egyébiránt a BB-t többször is próbáltam befogadni, de nem ment, elsősorban a hangzás másodsorban a szöveg miatt, nekem erőszakolt és erőszakos. de ettől még sokan szeretik és nekik biztos más lelki és egyéb húrokat mozgat.