Rainvan Creative Commons License 2020.12.03 0 0 39560

Én hat évesen hallottam először őket, 1990-ben. Akkor a két unokanővérem hallgatta őket, az egyikük nekem is átvette azt a kazettát. Valami válogatás lehetett és csak az rémlik, hogy a She Loves You meg a Can't Buy Me Love is rajta volt. Ugyanekkor találtam egy Lennon feliratú másolt kazettát (a '82-es John Lennon Collection volt) anyámék kazettái közt és párhuzamosan hallgattam ezt a kettőt. 11 éves koromig mást se hallgattam (és mai fejjel eléggé sokkol is, hogy kettő darab kazettát hallgattam öt évig...), aztán jött a Beatles Anthology I kazettán és a tévéből felvett Hard Day's Night, Help és az Anthology-sorozat. Ekkortájt fedeztem fel a Let It Be-t meg a Sgt. Pepperst a nagynéném bakelitjei közt, gyorsan át is vettem őket kazettára. A When I'm Sixty-Four ének nélkül volt a lemezen, sokáig nem is tudtam, hogy eredetileg van benne ének. Aztán meg a magyar Ring Kiadó persze kalóz Beatles-kazettái, amiket a Fotex ajándékba adott az előhívatott fényképek mellé (emlékszem, lehetett választani, hogy kazetta vagy egy tekercs film legyen az ajándék). Magical Mystery Tour és Beatles For Sale lett meg így. 

Aztán jött az Anthology II., majd pár év szünet után az "1" kazettán és a Naked CD-n, meg a Let It Be-film kalóz DVD-n. Ja és a Working Class Hero dupla Lennon-válogatás. Akkoriban regisztráltam ide és ami azóta történt Beatles-vonatkozásban a házam táján, azt már le is írtam itt (na jó, ami azt illeti, ezt is leírtam már). :)