tekergo93 Creative Commons License 2020.12.03 0 0 12651

Nekem most egyénként egész jól alakul a hajam. Új hajszálakat még nem látok az extrém kezelésemmel, de egészségesebbnek tűnik mint pár hónappal ezelőtt és már szinte egyáltalán nem hullik. Ami elég gyors tempó, tekintve, hogy 6 hónapja kezdtem de csak 4 hónapja teljes a kezelés. Sőt már 1 hónappal ezelőtt se hullot semennyire, csak aztán elkezdtem Minox-ot használni és durván 1 hónapig hulott tőle a hajam - Az első 2 hétben elég intenzíven hullott tőle, de aztán lelassult és most pár napja szinte megállt (ez a normális működéséhez hozzátartozik). Tehát biztosan hatásos a Kirkland minoxidil (amit többen fikáztak) - de én többet használok mint 1ml.. átlag 1,5 - 2 ml / alkalom és ezt napi 2x (de nagyon rövid hajnál biztos nem kell ennyi). Régebben Regain-t használtam, az is jó. 

Az első pár hétben az intenzív hajhullás minoxnál amúgy azért van mert lerövidíti a telogén fázist, ezáltal a tüszők gyorsabban anagén fázisba kerülnek. (telogén amikor a haj már levált a hajhagymáról és már nem táplálja azt. Anagén amikor a régi hajszál alatt új hajszál kezd el termelődni. A kettő között pedig van a katagén fázis amikor a hajhagyma elkezd zsugorodni és végül a haj leválik a hagymáról), Szóval hamarabb kihullanak azon hajszálak amik amúgyis kihullanának és helyetük hamarabb nőnek új hajszálak. Alap esetben a telogen fázis nagyon lassú - 3-5 hónap ebben a nyugalmi szakaszban míg végül kinyomja az új haj a régit a helyéről - Minoxnál ez 2-4 hét. Ez pedig azért fontos tényező a hajnak mert rövidebb ideig vannak alvó állapotban, így többször tudnak egészséges anagén fázisban lenni ami így a hajhagymákat tovább egészségesen tartja. Miután AGA hajhullásnál a hajhagymák tovább vannak katagén és telogén fázisban illetve jobban összezsugorodnak ez idő alatt mint az egészséges hajhagymák - így végül a túlságosan összezsugorodott hajhagyma nem tud már hajszálat növeszteni. A minox tehát tovább egészségesen tartja a meglévő hajhagymákat (csak azokat amik még egészségesek) de nem tudja újjá éleszteni a már túlságosan összezsugorodott hajhagymákat ott ahol már Évek óta nem nő haj. És arra sincs garancia, hogy az visszanő ami már elvékonyodott - tehát régóta katagén / telogén fázisban van.

Előzmény: tekergo93 (12648)