rubbersoul1968 Creative Commons License 2020.11.28 0 1 39483

Epstein halála után igen, McCartney azon dolgozott, hogy a Beatles együtt maradjon. Azután jött Lennon bejelentése ("válni akarok, ahogyan elváltam Cynthiától"), amelyet vagy komolyan gondolt, vagy nem - nem tudni, hogy a hebrencs természetűnek ismert Lennon mennyire beszélt megfontoltan, sőt nem szánta-e inkább csak puszta szeretetmegvonásnak, amivel McCartneyt akarta bántani (v.ö. nárcisztikus személyiségzavar). Nekem az a benyomásom, hogy McCartney bátran bízhatott abban, hogy Lennon nem gondolta komolyan a dolgot, de ő mégis szólólemezbe kezdett, márpedig egy szólólemez nem csak azért jelent válságot egy együttes életében, mert a kiadó így teszteli, hogy az adott előadó sikeres volna-e egyedül, hanem mert a zenész részéről is kiútkeresésről árulkodik egy működésképtelen helyzetből. Szerintem McCartney mondott le az alkotásra alkalmatlan, ám annál önérzetesebb zenésztársairól, és amikor bejelentette, hogy a Beatlesnek vége, Lennon nem csak hiúsági okokból gurult dühbe, hanem azért is, mert a Beatles feloszlatása ellentétes volt a szándékaival. Szerintem a világmegváltás mellett Lennon anyaegyüttesként meg akarta tartani a bandát.