sziporka66 Creative Commons License 2020.11.27 0 0 605

Sziasztok!

Gondoltam felteszek egy konkrét ügyet! Tanulság gyanánt! A neveket, címeket, ügyiratszámot letakartam, mert az jogsértő! Több mind 2-évvel ezelőtt a jófogáson venni szerettem volna használt Fjallraven  hátizsákot (5440-ft)! Az eladóval megegyeztünk! Pénz elküldve, csomag nem jött meg. Ezután a megadott telefonszámon nem volt elérhető. 5-nap után, rendőrség! Felvették a jegyzőkönyvet! Az üzletkötés  előtt lefényképeztem a bankszámlaszámot, levelezést, telefonszámot , hirdetési hivatkozási számot( még szerencse, mert utána törölte).Ezt kérték is a rendőrségen!  2-év és 3-hónapig tartott a nyomozás! Kiderült, hogy 31 ember átvert, akik feljelentést tettek. Az elkövető 19-éves volt, most 21-éves. Férfi! Más nevet használt, sőt nőnek is kiadta ki magát! Nem csak hirdetett, hanem ha keresett valaki valamit a jófogáson, akkor neki az volt! Mivel nem fogadta el a bírósági döntés, ezért az ügyészségre került! Így 600 000-ft-ot kell megfizetnie. Ebben benne van a sértettek pénze és az ősz bírósági költség!  Pénzemet azóta sem kaptam vissza!

MINDENKIT ARRA KÉRNÉK, HOGY CSAK SZEMÉLYES  TALÁLKOZÓ ALAPJÁN VÁSÁROLJON! 

Nekem volt olyan, hogy megegyeztük a találkozóban, de nem jött el a hirdető, telefonon sem reagált,miután közöltem vele, hogy akkor mennék a megadott helyre! A buszköltségem, oda, vissza  4000-ft volt. Úgyhogy maradok a bolha piacnál, ami ott van azt veszek! Mindenkinek szép napot!