ogrEicsab Creative Commons License 2020.11.26 0 3 181689

Az első kérdésre nem tudom a választ, de biztosan ki lehet valahogyan iktatni.A másodikra viszont igen, de előtte egy kis visszatekintés az Általam eddig használt őrlőkre:Graef CM900-zal kezdtem, ezt majd fél évig használtam. Mivel mindenhol azt olvastam, hogy az őrlő fontosabb, Ezért vettem egy Fiorenzato F4E Nano-t. Ebbe olyan módon bentragadt a presszó finomságú őrlemény a körtepumpa használata ellenére is, hogy 2 hét után meghirdettem és nagy megkönnyebbülés volt amikor 20e bukóval elvitte valaki. Használtam tovább a Graef-t. Aztán egy fórumtárs a Ph-ről felajánlotta, hogy pár hétre odaadja kipróbálásra az éppen eladó Mazzer Majorját. Nah, azt egy hét után megvettem. Nagyon nagy előrelépés volt ízben, viszont az akkori helyemen túl nagynak bizonyult, így lecseréltem egy Mazzer Mini E-re. Ez ízben visszalépést jelentett, ennek ellenére nagyon megszerettem. Aztán jött a Niche “őrület”, Amit vásárlás előtt szintén volt alkalmam kipróbálni az egyik fórumtársnál és nagyon megtetszett, így rendeltem egyet. A Mini E-t el is adtam egyből. Viszont az új Niche-sel nem jöttek az ízek, ameddig át nem toltam rajta 8-10 kg babot. És bár a Niche sem egy műanyag halmaz, közben mindig vissza - vissza vágytam a Mazzer robosztusságára. Szembejött megint egy Mini E jó áron, így megvettem és párhuzamosan használtam a Niche-sel kb. 3 hétig. Ekkorra viszont már nagyon elkényelmesedtem és a Mini E kétszeri ráindítás-garatseprés procedúrája miatt a Niche-t tartottam meg, mert kényelemben szerintem nem sok őrlő veri. Ízben volt ami az egyikkel, volt ami a másikkal volt jobb, de azért itt is a Niche javára billent a mérleg.Kb. 1,5 hónapja viszont megint “szembe jött” egy Mazzer jó áron, mégpedig egy Major E személyében. Gyári 151A kések voltak benne, ezzel nem jöttek a hűha ízek, elkezdtem kutakodni a lehetőségek után. SSP kést ~120ért gondoltam csak nem veszek bele, vettem viszont egy 151C jelű gyári késpárt 16e Ft-ért. Na ez így most odabasz minden szempontból a Niche-nek. Brutál gyors, 19g kávé ledarálása ~3,5 mp neki ( a gyári 151A késekkel ugyanez ~13 mp volt). Mivel ennyire gyors, nem is kell ráindítgatni, garatot seperni sem szinte, mert mindent kiad magából. Csak a tölcsért szoktam belülről kiseperni. Az eddig próbált kávékkal nálam ízben is nyert ezekkel a késekkel. A Niche-t már csak elvétve használom. Annyi még hozzá tartozik, hogy ezekkel a harapós késekkel csak adagonkénti őrlés lehetséges, mert ha van kávé a kések között, nem indul el.Remélem tudtam segíteni :)

Előzmény: Freedom of mind (181688)