Ati_66 Creative Commons License 2020.11.25 0 0 210492

Long EKG tervei miatt rákerestem milyen javaslatok vannak az COVID fertőzés utáni sportra vonatkozóan.

 

 

"– COVID-19 PCR pozitív élsportolók esetében az első negatív PCR eredményt követően vagy az utolsó tünetes naptól számított 2-3 hét elteltével javasolt a kardiológiai kivizsgálás, melynek elemei: 12 elvezetéses nyugalmi EKG, általános labor vizsgálat és szérum troponin szint meghatározás, echocardiográfia.
– Amennyiben az elvégzett vizsgálatok nem utalnak akut kardiovaszkuláris eltérésre, a sporttevékenységhez való fokozatos visszatérés megkezdhető. Terheléses EKG vizsgálatot csak ezt követően javasolt végezni.
– Troponin pozitivitás vagy kardiális eltérés esetén további kivizsgálás és szív MR vizsgálat javasolt. A sporttevékenységhez való visszatérés a bővített vizsgálati eredmények függvényében állapítható meg.
– A sportorvosi engedély tünetmentes esetben leghamarabb 4 héttel az első negatív PCR tesztet követően adható meg "

 

Mivel alapos a gyanúm hogy én a hónap elején átestem a fertőzésen, lehet még nem kellett volna a hétvégén a hegyen futkároznom, mert bár lassú voltam, de a pulzusom gyakran felszaladt a 4-es zónáig.