Balkán arc Creative Commons License 2020.11.25 0 0 81

Teljesen igazad van! '91 óta dolgozom a szakmában. Koncertek, színházi felvételek, rádiók, tévék, (show műsorok, magzin műsorok, tévéjátékok) filmek, reklámok. És még sok-sok műsor, és felvétel. A '90-es évek végétől, máig egyre rosszabb a helyzet. A minőség nem számít, a fizetés egyszrűen vicc! (néhány, nagyon-néhány produkciót leszámítva. Az egész szakma felhígult, maximális az igénytelenség! Minél többet kifacsavarni belőled, minél olcsóbban! Se utiköltség, se catering, se parkoló biztosítva, se semmi! Beszélő szerszámok vagyunk, míg a "producerek" milliókat visznek haza, és a Te pénzed nagyrészét is lenyúlják! Siralmas a helyzet. Jó szakemberek hagyják ott  szakmát, és jönnek helyettük a null' kilómétes, semmihez nemértő emberek, napi 5000 forintért. Akik azt nem tudják mi  különbség a frekvencia és a hullámhossz között. Vagy a dinamikus, és kondenzátor miki kőzött, vagy a karakterisztika. És sorolhatnám a végtelenségig! Csak a mennyiség, és nem a minőség a fontos! Szánalmas, és siralmas! Kutyába sincs véve a műszak! "Szükséges rossz!" Éhbérért dolgozunk, kényszervállalkozóként. Tudnék még írni a végtelenségig, de úgy gondolom ennyiből is kiderül a rémes igazság. Prsze lehet, hogy mindíg én fogom ki a kulát, de a kollégáim beazámolói alapján, nagy hiba van a rendszerben! Az egyik melómban 16 éve egy fillér fizetésemelést sem kaptunk!!! És ezt, halálosan komolyan mondom. Ha fiatalabb lennék, már elhúztam volna. De 50 éves fejjel hová menjek?! És kinek kellenék? De már eltértem a tárgytól, és sokat is beszéltem. Bocsánat, és mindenkinek boldog, kellemes, és egészséges napokat, hónapokat, éveket kívánok! Üdvözlet mindenkinek! Egy médiamunkás1. 

Előzmény: Törölt nick (68)