_cvisoma_ Creative Commons License 2020.11.25 0 1 117292

Miért nem lehet a szerződési feltételeket egyszerűen betartani.

 

 

A KRESZ-t sem szokás :-)

A probléma hogy elmélkedsz róla!

 

Rendben, be is fejeztem.

 

az új aljzat legyen egy másik mellé helyezve, hogy abba bele tudjon helyezni olyan kábelt ,(most figyelj!) aminek mindkét végén dugvilla van

 

 

Ez tényleg orbitális baromság. Mondjuk ha a rendszerben fí relé van, akkor ez a megoldás nem is működne, mert rögtön észrevenné a turpisságot. Ha az összekötő kábelből kihagyjuk a nullát, akkor is. Szóval íme egy olyan eset, amikor aztán tényleg teljesen földfüggetlenül csap le a fí relé :-)

 

De gondolom az összekötő dugó-dugó kábel max 20-30 centi lett volna, tehát világosan látható hogy mi az ábra. Nos, nem mindig van ez így:

Fiatalkoromban a mamámnál láttam egy házi barkács, kézi kukoricadarálót villanymotorral meghajtó szerkezetet. Nem tudom már hogy kié volt, de átmenetileg ott volt. Az egy dolog, hogy az ékszíj csak úgy kopaszon forgott, vagyis bármikor bekaphatta az ember ruháját vagy haját, de az elektromos része vitte a prímet. Egy fali külső aljzat volt rászerelve, és egy baromi hosszú kábel tartozott hozzá, mindkét végén dugóval. Aztán amikor egy segítő szomszéd, nem ismervén a szitut, felvette a földön heverő hosszabbítót, aminek a másik vége épp be volt dugva egy konnektorba...

Szerencsére "csak" megrázta, más baja nem lett, de most nem írnám le a szavakat, amiket mondott. 

Előzmény: szakmókus (117284)