Törölt nick Creative Commons License 2020.11.17 -2 0 9811

A 9808-ban írt helyzet attól még igaz, hogy nem fogadod el. Egy olyan eszközt vett szinte mindenki, amivel nem működik semmilyen egész lemezoldalas játék és demó?? Ezen kéne elgondolkodnia mindenkinek. Hogyan próbálják ki az új játékokat, demókat? Erre válaszolj. Még 2020-ban is jönnek ki. VICE-vel? Akkor minek SD2IEC? A GEOS működik joystickkal is, nem kell PS2 adapter.

A 2 MB RAM milyen? 1750XL? Mi használja a 0,5 MB feletti részt? Nagy eséllyel semmi, mert én is kerestem programokat, nem találtam.
1-- Az SD2IEC-hez nem a semmiből termett a lakásodban minden alkatrész, valamikor meg kellett venned.

2-- Nem macera a ROM égetés, ha EEPROM-ot használsz foglalatba rakva, nem kell UV törlő, és ha előre összeírod milyen programokkal játszotok, és ezeket rakod a ROM-ba, többet nem kell hozzányúlni. Gép bekapcs, program kiválasztás 1 gombnyomással, játszás.

3-- Nehogymár a kis 1-2 KB-os BASIC programok mentése miatt ne érje meg 1 MB-os ROM cartridge-et használnod. Erre még a magnó is megfelelő, de a valódi 1541 pláne EGY lemezzel. Úgyis van sokaknak az SD2IEC mellett valódi 1541-e is.

4-- Jiffy C64+1541-gyel 185 blokk (46 KB) load 13s, ha cartridge-et használsz, 23 KB/s a ROM-RAM másolás sebessége, 2s.
Pont hogy a cartridge a praktikus akkor, ha 1 részes állandó programokat használ valaki ritkán. Sosem volt SD2IEC-em és hasonlók, Dataset kártyával, Action replay 6-tal kezdtem, meg Final 3-mal, aztán 2000 után IDE64, 1541U, SuperCPU, RAMLink, Dolphindos 1541+1571 jött. Az IDE64 támogatja a Dolphint, atom gyorsan CF-re mentettem az összes programomat lemezről, aztán USB-n át SSD-re. Akik nem használták ezeket, és nem tudják milyen, azok megelégszenek az SD2IEC-cel és hasonlókkal, nekem ez kínzás lenne.

Előzmény: Vargham (9809)