Törölt nick Creative Commons License 2020.11.11 -3 0 9772

MMSZoli: Nem a C64-ben volt hiba, hanem az 1541 és 1571 6522 chipekben (2 van benne, lemezvezérlő és I/O vezérlő), ami miatt nem ment az eredeti, főleg hardver vezérlésű, a bursthoz hasonló gyorsabb lemezkezelés. Ezért kellett átírni az 1541 DOS-t lassú szoftveres vezérlésre, és nyilván hozzáigazítani a C64, C128, Plus4, stb. oldali lemezkezelő hardveres és szoftveres részt is. Az 1571 burst mód (csak C128 móddal) csak azért működik, mert a 6526 CIA (ez nem bugos) kezeli a meghajtóban. Az 1581-ben meg az Amigás 8520-as CIA van a bursthoz, meg a sima sebességhez is I/O vezérlőnek, ami a 6526 továbbfejlesztése.

tanárnéni kedvence: Sok ontopik rész is van. Nem mondtam hogy most kell retró dolgokat vásárolni, pont hogy 10+ éve volt erre a jó alkalom. Nem értem mi az az f3, amihez 32 GB-os SD kártya való. C64-es Final 3 cartridge nem lehet, mert ez nem kezel SD kártyát. Nem értem miért eredmény az, hogy nagy kockázattal, ingyen postával Kínából vettél 1200-ért SD kártyát, ami lehetett volna hamis is. Itthon ilyen 4e-től kapható, ennyiért én nem kockáztatnék így. Kb. annak lenne értelme, ha 512 GB-ost vennél harmadáron, 1xe-ért, mert itthon 4xe-ért mennek. Az SD és mikro SD kártya (meg a pendrive-ok, CF kártyák) ára rossz példa, mert ezek ára folyamatosan esik, mert nagy rá a kereslet az okostelefonok, stb. miatt, meg amúgy is ez nem retró cucc, mint a Plus4. Az SD kártya, stb. ára úgy csökken, hogy 3-5 évente felére esik, ahogy ennek lennie kell, mert egyre gyorsabbak és nagyobb kapacitásúak jelennek meg. (Az SSD-k ára nem esik elég gyorsan, mert kartelleznek a gyártók, már 4 TB-ost kéne kapnom 40e-ért, nem 1 TB-ost, és a HDD-k gyártását nem akarják örökre abbahagyni, ezen is kaszálni akarnak még sokat, Héliumos, stb.. A HDD gyártás befejezésével (egyszer eljön ez is, akárhogy húzzák) gyorsabb SSD áresés lesz.)