Zoltanius Creative Commons License 1998.06.07 0 0 37
Az eredeti téma az volt, hogy ki lenne jó SZDSZ elnöknek. TLaci azonban a szokásos ostobaságokkal elterelte a szót. Ezekre már mások reagáltak, úgyhogy inkább nem izgatom fel magam feleslegesen. Próbálok lapozni, amikor az ő nevét látom. :-)
Nos, elnöknek Magyar Bálint szerintem kiválóan megfelelne. Határozott, dinamikus személyiség, aki mindig is az SZDSZ alapértékeit képviselte. A szélsőjobboldali polgártársak szemében sem lehet folt a pedigréjében, ami ugye kis hazánkban nem egy utolsó szempont.
A kérdés inkább az, hogy milyen poltikát kövessenek az elkövetkező négy évben annak érdekében, hogy nagyobb reményekkel nézhessünk majd a választások elé. Egyszerre kellene markáns ellenzéki, liberális álláspontot képviselni, és ugyanakkor a - szerintem minden jobboldali kilengés ellenére - liberális alapvetésű Fidesz-MPP minden olyan lépését támogatni, ami közelebb visz egy európai szellemű, valóban polgári Magyarországhoz. Nehéz ügy...