adrionka Creative Commons License 2020.11.07 0 0 3887

Üdv Mindenkinek!

 

Segítséget szeretnék kérni tőletek. Van egy KIA Sportage(2011)(benzin,2.0,automata váltós) autónk. Mikor megvettük működött benne a beltéri világítás, vagyis az ajtónyitásra bekapcsolódó belső világításra gondolok(elől és ugyanúgy hátul is). Elől és hátul is van egy úgynevezett Door gomb amivel lehet ki-be kapcsolgatni ezt a funkciót. Ez mind a 2 helyen be van kapcsolva elvileg. Elől csak a jobb oldali érdekes mód világít, mikor kinyitom az ajtót. A vezető felőli és a hátsó nem világít. Ugye van külön "olvasó lámpa" funkció mikor bekapcsolom, az folyamatosan világít, na ez mindegyiknél működik. És nem tudok rájönni miért nem világít az összes lámpa megfelelően ajtónyitásnál. Laikusként lepattintgattam a lámpák fedelét, nem látszik benne semmi különös, 1 égő helyezkedik el mindegyik helyen. Megnézegettem a biztosítékokat , hogy esetleg nem-e ott ment ki valami, de sajnos az ehhez tartozó biztik is mind jónak bizonyultak. Átnézegettem az autó kézikönyvét is, de nem találtam igazán erről semmit.(Vagy átsiklottam felette). Esetleg van valami ötletetek mi lehet a probléma? Tudnátok benne segíteni?

 

Előre is köszönöm

 

Ui: Csatoltam képet a 2 belső világításról is, ki van nyitva az ajtó és láthatóan csak az anyósülés felőli világít:S

 

Várom az ötleteiteket.

 

üdv

adrionka